Zmiany, zmiany, zmiany! Za nami 3. edycja Aktywnego Zielonogórzanina

azs-uz-logo-50x50Czteromiesięczne przemiany dobiegły końca! Dwudziestu mieszkańców Zielonej Góry zakończyło udział w 3. edycji projektu "Aktywny Zielonogórzanin". Mimo pandemii, uczestnicy osiągnęli świetne rezultaty.

rowery123

Realizacja programu pozwoliła na zapobieganie nadwadze i otyłości oraz poprawę aktywności. Projekt wpłynął również na zwiększenie poziomu wiedzy uczestników, wzbudzając świadomość układania racjonalnego planu żywienia i aktywności fizycznej.

"COVID-19 znacząco zmienił przebieg tegorocznego programu. Długo dopisująca dobra aura za oknem pozwoliła na treningi w przestrzeni otwartej. Uczestnicy brali udział w rajdach rowerowych, marszobiegach czy zajęciach ogólnorozwojowych. W miesiącach jesiennych dla zielonogórzan zaplanowaliśmy treningi strzelectwa czy crossfitu" - mówi Marek Lemański, koordynator projektu.

strzelnica123

Beneficjenci programu mogli liczyć również na warsztaty z dietetykiem i psychologiem. Zielonogórzanie otrzymali dostęp do poradników czy webinarów. W pierwszym dniu projektu, jego połowie i na samym końcu przeprowadzono pomiary, których rezultaty końcowe okazały się wyśmienite.

"Nigdy się nie poddałam choć były i słabsze momenty. Nie raz ciągnęłam za sobą nogi do domu, ale w głowie kotłowały się tylko dobre myśli. Żaden wycisk mnie nie zniechęcił. Robię przemyślane, kolorowe i mądre zakupy. Przygotowuję ryby i owoce morza. Nie chodzę na skróty. Co więcej, w wieku 34 lat nauczyłam się robić przysiad! Poznałam garść cudownych osób, za które długo będę wdzięczna losowi. To było niezwykle doświadczenie. Bezcenne" - podsumowuje Ola, uczestniczka projektu, która pozbyła się 10 kilogramów.

ola123

Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Miasta Zielona Góra.

Dodatkowe informacje