Półfinał A AMP w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2022 za nami! Zielonogórzanie awansowali!

azs-uz-logo-50x50W dniach 20-22.05.2022r na hali Uniwersyteckiej przy ulicy Szafrana 6 oraz na hali LO VI przy ulicy Cyryla i Metodego 9 odbył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn. W sumie w zawodach wzięło udział 8 drużyn: AWF Wrocław, Uniwersytet Gdański, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, ZUT w Szczecinie, Politechnika Gdańska oraz gospodarz Uniwersytet Zielonogórski. Drużyny zmagały się najpierw w fazach grupowych. Następnie odbyły się mecze w systemie pucharowym. Bezkonkurencyjny okazał się Uniwersytet Zielonogórski, który przez cały turniej nie przegrał żadnego meczu! Do wielkiego finału awansowały pierwsze 4 drużyny.

bilet 1 amp 2022 1

Czytaj więcej...

Sukces zielonogórskiego kulomiota na AMP!

azs-uz-logo-50x50Mamy kolejny sukces! Reprezentant naszego Uniwersytetu Jakub Kleinert zdobył złoty medal w pchnięciu kulą w klasyfikacji UNI na największej imprezie z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski - AMP w Lekkiej Atletyce. Gratulacje!

jakub kleinert 2022

Nowe grupy i harmonogram Półfinału A AMP w Piłce Ręcznej Mężczyzn

piktogram reczna ampZe względu na zmienioną ilość drużyn skład grup oraz harmonogram musiały ulec zmianie. Znajdziecie je pod linkiem: https://bit.ly/3P9a6wf

obraz 2022-05-18 121956249

Kolejna edycja AMP w piłce ręcznej zawita w Zielonej Górze

piktogram reczna ampPółfinał A AMP w Piłce Ręcznej odbędzie się kolejny rok z rzędu w Zielonej Górze. W dniach 20-22 maja 2022 drużyny z grupy A zawalczą o awans do Finału Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Katowicach. Przedstawiamy Wam plakat półfinału, na którym znajduje się Jakub Jaszczuk - rozgrywający reprezentacji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zgłoszenia wstępne należy złożyć do 5 maja 2022, a komunikat nr 1 dostępny jest pod linkiem: https://bit.ly/3EuI6ys

amp 2022 RECZNA M www-01

Srebrny weekend na AMP dla Uniwersytetu Zielonogórskiego

azs-uz-logo-50x50W zeszłym tygodniu miały miejsce dwie imprezy ogólnopolskie - Akademickie Mistrzostwa Polski w Unihokeju odbywające się w Warszawie oraz Akademickie Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym w Gdańsku. Reprezentacje Uniwersytetu Zielonogórskiego zarówno w unihokeju jak i w tenisie stołowym wywalczyły srebrne medale w klasyfikacji Uniwersytetów! Drużyna unihokeja w klasyfikacji generalnej zajęła 5 miejsce, natomiast tenisiści stołowi zakończyli zmagania na czwartej pozycji.

ampy 2022 unihokej i tenis

Czytaj więcej...

Szatnia Akademików: Maciej Korcz

azs-uz-logo-50x50Podczas niedawnych Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego rozbiła bank zdobywając w sumie 9 medali indywidualnych w Bydgoszczy. Dwa z nich to dzieło Macieja Korcza, gościa dzisiejszej Szatni Akademików. Oprócz tego reprezentanci UZ zdobyli 2 medale w klasyfikacji grupowej.

Sukces reprezentacji UZ na AMP w Strzelectwie sportowym!

azs-uz-logo-50x50Sukces reprezentacji UZ w Akademickich Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym! Drużyna Uniwersytetu Zielonogórskiego zajęła I miejsce w kategorii Uniwersytetów i II miejsce w klasyfikacji generalnej w Akademickich Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym.

20220403 140324-min

Czytaj więcej...

Kolejne medale reprezentacji UZ na AMP w pływaniu

azs-uz-logo-50x50W dniach 01-03 kwietnia 2022 r. w nowoczesnym Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej "Zatoka Sportu" odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski (AMP) w pływaniu kobiet i mężczyzn.

2022.04.03 Łódź. AMP. Reprezentacja UZ w pływaniu

Czytaj więcej...

Półfinał D AMP w Futsalu Mężczyzn 2022 za nami!

azs-uz-logo-50x50W drugim dniu Półfinału D AMP w Futsalu Mężczyzn zielonogórzanie zaliczyli dwa zwycięstwa z WSB Chorzów 18:4 i PŚ w Gliwicach 4:3, które jednak nie pozwalają nam awansować do Finału AMP w Futsalu Mężczyzn. Dziś reprezentacja Uniwersytet Zielonogórski zagrała mecz o IX miejsce z ŚUM Katowice, który udało się zremisować, by następnie w rzutach karnych wygrać 10:9. Gratulacje!

reprezentacja futsal polfinal d 2022

Awans do Finału AMP w Siatkówce Plażowej

azs-uz-logo-50x50Nasza para: Mikołaj Głowacki i Jakub Czarnecki uzyskała awans do turnieju finałowego AMP w Siatkówce Plażowej, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 4-7 lipca. Gratulacje!
siatkowka plazowa eliminacje 1

Sukces reprezentacji UZ na AMP w Unihokeju

azs-uz-logo-50x50Za nami kolejne Akademickie Mistrzostwa Polski. W dniach 14-16 czerwca Reprezentacja unihokeja Uniwersytetu Zielonogórskiego rozgrywała zawody w Warszawie. Na samym początku zawodów, czyli 14 czerwca, nasza drużyna rywalizowała o wyjście z grupy.
amp unihokej grupowe

Czytaj więcej...