W Szatni Akademików dziś podsumowanie ligowych poczynań brydżystów AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

indexW Szatni Akademików dziś podsumowanie ligowych poczynań brydżystów AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Naszym gościem Andrzej Łagosz trener tej sekcji. Zaprasza Marcin Krzywicki.
Andrzej Łagosz - sekcja brydża AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zakończyły się rozgrywki fazy play off II ligi brydża sportowego.

azs-uz-logo-50x50Zakończyły się rozgrywki fazy play off  II ligi brydża sportowego. Nasz zespół AZS Uniwersytet Zielonogórski utrzymał się w tej klasie rozgrywek pokonując wysoko w 72. rozdaniowym meczu zespół STRACHOTA AZS Wratislavia z Wrocławia 217,9:139. Nasza drużyna występowała w składzie: Paweł Pietrażycki, Marek Matwijewicz, Wacław Kremens, Eugeniusz Szczepański, Maciej Fularz i Andrzej Łagosz

331725386 1942830279389719 7959971188085508791 n

Początek sezonu w II lidze brydża

azs-uz-logo-50x50Brydżyści II ligowego AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zainaugurowali rozgrywki sezonu 2022/2023. Na pierwszym zjeździe który odbył się w Brzegu Dolnym akademicy odnieśli trzy zwycięstwa oraz odnotowali dwie porażki. Oto wyniki KU AZS UZ:

brydz inauguracja 2022

Czytaj więcej...

Bachanaliowe Warsztaty Brydżowe z Danutą Kazmuchą

azs-uz-logo-50x50W dniu wczorajszym odbyły się Bachanaliowe Warsztaty Brydżowe, które poprowadziła reprezentantka Polski w brydżu - Danuta Kazmucha. w ramach Dni Kultury Studenckiej Bachanalia. W dyskusji na temat gry wzięło udział spore grono uczestników. Te warsztaty na pewno otworzyły horyzonty wielu zawodnikom.

fb-07924

 

Bachanalia 2022: Warsztaty brydżowe

azs-uz-logo-50x50Przedstawiamy Wam kolejne sportowe wydarzenie nadchodzącego tygodnia! W środę w ramach Dni Kultury Studenckiej Bachanalia będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w Warsztatach Brydżowych prowadzonych przez reprezentantkę Polski - Danutę Kazmuchę! Cały plan warsztatów znajdziecie poniżej. Spotykamy się w sali 103 Hali Uniwersyteckiej przy ul. Prof. Szafrana 6 o godzinie 16:00. Zapisy przyjmowane są na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakat brydz bachanalia

Szatnia Akademików: Sezon brydża zakończony, a kolejny już za rogiem

indexW Szatni Akademików studio Macieja Noskowicza odwiedził Andrzej Łagosz - brydżysta naszego Klubu. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Zwycięzcy Pucharu JM Rektora UZ!

azs-uz-logo-50x50W związku z obchodami 20-lecia UZ, Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zorganizował Otwarty Internetowy Turniej Brydża Sportowego o Puchar JM Rektora UZ. Do udziału w nim zaprosił głównie społeczność akademicką, bowiem wśród wyśmienitych brydżystów jest wielu studentów i wykładowców wyższych uczelni.
int-1466

Czytaj więcej...

Szatnia Akademików: O brydżu

indexW najnowszym wydaniu "Szatni Akademików" wystąpiła Zofia Miechowicz - przedstawicielka sekcji brydża sportowego w naszym klubie. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Otwarty Internetowy Turniej Brydża Sportowego o Puchar JM Rektora UZ

azs-uz-logo-50x50Dokładnie w tym roku mija 20 lat od powstania Uniwersytetu Zielonogórskiego. Powstał on za sprawą połączenia Politechniki Zielonogórskiej z Wyższą Szkołą Pedagogiczną. Uniwersytet Zielonogórski jest uczelnią, która dynamicznie się rozwija. Jest największą państwową uczelnią w województwie lubuskim. Warto wspomnieć, że tradycje akademickie w Winnym Grodzie sięgają 1965 roku, kiedy rozpoczęła swą działalność Wyższa Szkoła Inżynierska, przekształcona później w Politechnikę Zielonogórską. Natomiast w 1971 r. powstała Wyższa Szkoła Nauczycielska, która w 1973 r. stała się Wyższą Szkołą Pedagogiczną i przyjęła imię prof. Tadeusza Kotarbińskiego. Uniwersytet Zielonogórski powstał 1 września 2001 r. z połączenia PZ i WSP. Natomiast 1 września 2017 r. do uniwersytetu została przyłączona Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, która obecnie jest Filią Uniwersytetu Zielonogórskiego.

brydz plakat 01

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin Internetowy Turniej Brydża 20-lecie UZ.pdf)Regulamin zawodów

Czytaj więcej...

Szatnia Akademików: Co słychać w sekcja brydża?

indexW ostatniej Szatni Akademików sprawdziliśmy co słychać u naszych brydżystów występujących w I lidze. Gościem Marcina Krzywickiego była Zofia Miechowicz - szefowa sekcji brydża sportowego. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 

Turniej brydża za nami. Zwycięstwo naszych reprezentantów

Zakończyły się Internetowe Otwarte Akademickie Mistrzostwa woj. Lubuskiego w brydżu sportowym. Na koncie KU AZS UZ znalazły się dwa nowe krążki zdobyte w klasyfikacji akademickiej: Para w składzie Aleksander Kud i Robert Biel zdobyli złoto z wynikiem 108 punktów (45, 22, 41), a Tomasz Bartnicki wraz z Zofią Miechowicz wywalczyli brąz kończąc rozgrywki wynikiem 86 punktów (30,37,19).

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje