W karty na Bachanalia? Pula nagród o wartości ponad 1500 zł

azs-uz-logo-50x50Dni Kultury Studenckiej 2024 to świetny czas na logiczną grę karcianą. W piątek, 7 czerwca odbędzie się Bachanaliowy Indywidualny Turniej Brydżowy. Pula nagród rzeczowych osiągnęła wartość ponad 1500 zł. Udział w zabawie jest bezpłatny!

441638129 962075392593988 854655628351569013 n

Załączniki:
Pobierz plik (regulamin_brydz.pdf)regulamin_brydz.pdf

Czytaj więcej...

Aktualna Tabela Ligi Miast

azs-uz-90x90Drużyna AZS UZ aktywnie uczestniczy w zawodach brydża sportowego kolejnej edycji Ligi Miast. Na ten moment nasi zawodnicy plasują się w grupie na miejscu piątym.

Czytaj więcej...

Tabela Ligi Miast. KU AZS na 4 miejscu!

azs-uz-90x90KU AZS UZ zajmuje 4 miejsce w tabeli Ligi Miast. Aktualnie w trzech meczach w fazie grupowej odnotowaliśmy dwa zwycięstwa z Ascoli Piceno oraz Bonn oraz jedną porażkę z Bratislavą. Ponieważ w I rundzie pauzowaliśmy, mamy jeden zaległy mecz do rozegrania, aby dotrzeć do trzech pierwszych drużyn. Tabela dostępna na : BBO InterCity League - Spring Group F

Szatnia Akademików: Brydż sportowy

Szatnia Akademików - Co słychać w sekcji brydża sportowego?

Jak w lidze aktualnie idzie zielonogórskim brydżystom? O tym w najnowszej Szatni Akademików Andrzej Łagosz - kierownik sekcji brydża sportowego KU AZS UZ

Liga miast w brydżu

azs-uz-logo-50x50

Tonči Radelja ICL to międzynarodowe, internetowe drużynowe mistrzostwa Bridge Base Online założone w 2004 roku przez nieżyjącego już Tonči Radelję, chorwackiego profesora matematyki, który pokochał brydża i wykorzystał go jako narzędzie do nawiązywania przyjaźni.

Drużyna KU AZS Uniwersytet Zielonogórski uczestniczy w tym roku w kolejnych edycjach (letnia i jesienna) Ligi Miast. Mecze są rozgrywane co tydzień i zawsze w środę. Finał odbędzie się w środę 13 grudnia. Jesteśmy rozstawieni w grupie D. Oto adres strony internetowej mistrzostw (grupa D). https://sites.google.com/view/bbo-intercity-league/autumn-2023/group-d

Zmagania odbywają się w systemie każdy z każdym, rundy i fazy pucharowe. Zespoły podzielone są na grupy; do fazy pucharowej awansują najlepsi z każdej grupy, zwykle około 50 procent uczestników, ale w sumie nie więcej niż czterdzieści drużyn.

Nie ma ograniczeń co do liczby graczy: każdy kapitan może ustawić tylu zawodników, ilu chce, ale gracze, którzy nie grali w systemie każdy z każdym, nie powinni uczestniczyć w fazie pucharowej.

Obowiązkowy czas gry przypada na środę o godzinie 20:45-21:00 CET (czasu londyńskiego -1, stanu Nowy Jork -6), chyba że obaj kapitanowie uzgodnią inną godzinę lub dzień; ale przemieszczenia powinny być tylko zrobione wyjątkowo.

brydzzzzz

 

W Szatni Akademików dziś podsumowanie ligowych poczynań brydżystów AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

indexW Szatni Akademików dziś podsumowanie ligowych poczynań brydżystów AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Naszym gościem Andrzej Łagosz trener tej sekcji. Zaprasza Marcin Krzywicki.
Andrzej Łagosz - sekcja brydża AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zakończyły się rozgrywki fazy play off II ligi brydża sportowego.

azs-uz-logo-50x50Zakończyły się rozgrywki fazy play off  II ligi brydża sportowego. Nasz zespół AZS Uniwersytet Zielonogórski utrzymał się w tej klasie rozgrywek pokonując wysoko w 72. rozdaniowym meczu zespół STRACHOTA AZS Wratislavia z Wrocławia 217,9:139. Nasza drużyna występowała w składzie: Paweł Pietrażycki, Marek Matwijewicz, Wacław Kremens, Eugeniusz Szczepański, Maciej Fularz i Andrzej Łagosz

331725386 1942830279389719 7959971188085508791 n

Początek sezonu w II lidze brydża

azs-uz-logo-50x50Brydżyści II ligowego AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zainaugurowali rozgrywki sezonu 2022/2023. Na pierwszym zjeździe który odbył się w Brzegu Dolnym akademicy odnieśli trzy zwycięstwa oraz odnotowali dwie porażki. Oto wyniki KU AZS UZ:

brydz inauguracja 2022

Czytaj więcej...

Bachanaliowe Warsztaty Brydżowe z Danutą Kazmuchą

azs-uz-logo-50x50W dniu wczorajszym odbyły się Bachanaliowe Warsztaty Brydżowe, które poprowadziła reprezentantka Polski w brydżu - Danuta Kazmucha. w ramach Dni Kultury Studenckiej Bachanalia. W dyskusji na temat gry wzięło udział spore grono uczestników. Te warsztaty na pewno otworzyły horyzonty wielu zawodnikom.

fb-07924

 

Bachanalia 2022: Warsztaty brydżowe

azs-uz-logo-50x50Przedstawiamy Wam kolejne sportowe wydarzenie nadchodzącego tygodnia! W środę w ramach Dni Kultury Studenckiej Bachanalia będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w Warsztatach Brydżowych prowadzonych przez reprezentantkę Polski - Danutę Kazmuchę! Cały plan warsztatów znajdziecie poniżej. Spotykamy się w sali 103 Hali Uniwersyteckiej przy ul. Prof. Szafrana 6 o godzinie 16:00. Zapisy przyjmowane są na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakat brydz bachanalia

Dodatkowe informacje