Złoto reprezentanta UZ na IMP w Tenisie Stołowym!

azs-uz-logo-50x50W dniach 25-27 listopada sekcja sportu osób z niepełnosprawnościami KU AZS UZ wzięła udział w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w tenisie stołowym, które odbyły się w Gdańsku. W rozgrywkach, jako jedyny reprezentant KU AZS UZ, złoty medal zdobył Marcin Łukaszewicz. Reprezentacja wystartowała w składzie: Violetta Gasztoł-Kupiec, Anastazja Andrzejewska, Olga Sokołowska, Jakub Emert, Adam Piasecki, Marcin Łukaszewicz oraz trener Marta Dalecka.

imp tenis stolowy 2022 zloto
Fot. Ewa Milun-Walczak

Czytaj więcej...

6 medali dla reprezentacji SOzN!

azs-uz-logo-50x50W dniach 13-15 września reprezentacja sekcji sportu osób z niepełnosprawnościami wzięła udział w IMP AZS w kajakarstwie i żeglarstwie, które odbyły się w Wilkasach k. Giżycka. Zawodnicy zdobyli łącznie 6 medali.
20220914 IMP AZS żeglarstwo 175

Czytaj więcej...

Nasz zawodnik gra na EUG 2022!

azs-uz-logo-50x50W Łodzi rozpoczęły się Europejskie Igrzyska Akademickie. European Universities Games to flagowa impreza EUSA (European University Sport Association), w której udział wziąć mogą studenci-sportowcy. EUG odbywają się co dwa lata w różnych miastach Europy. Do udziału w Igrzyskach zgłosiło się ponad 6000 sportowców z 46 krajów, którzy rywalizować będą w 20 dyscyplinach w terminie 17-30 lipca 2022r.

1. EUG Igor Misztal

Czytaj więcej...

Srebrny medal na EUG 2022 dla reprezentanta Uniwersytetu Zielonogórskiego!

azs-uz-logo-50x50Zakończyły się rozgrywki European Universities Games w paratenisie stołowym. Jedyny zawodnik Uniwersytetu Zielonogórskiego i sekcji sportu osób z niepełnosprawnościami KU AZS UZ Igor Misztal, zdobył srebrny medal Europejskich Igrzysk Akademickich, wygrywając trzy spotkania. Jest to wielki sukces naszego reprezentanta. Igor przegrał decydujący mecz o złoto 11:13 w piątym secie.

4. EUG Igor Misztal

Foto: Ewa Milun-Walczak

Czytaj więcej...

Letni obóz sportowy sekcji SOzN

azs-uz-logo-50x50W dniach 2-8 lipca odbył się obóz sportowy studentów z niepełnosprawnościami w Łukęcinie. W tygodniowym zgrupowaniu wzięło udział 14 zawodników sekcji sportu osób z niepełnosprawnościami KU AZS UZ, którzy uczestniczyli w zajęciach m.in z nordic walking, boule, fitness, zdrowego kręgosłupa, kolarstwa, stretchingu, gier plenerowy i terenowych.

IMG-9120 1

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje