Zawodnicy sekcji sportu osób z niepełnosprawnościami wzięli udział w Integracyjnym Festiwalu Sportów Zimowych AZS

azs-uz-logo-50x50W dniach 27.02-5.03 zawodnicy sekcji sportu osób z niepełnosprawnościami wzięli udział w Integracyjnym Festiwalu Sportów Zimowych AZS, który odbył się w Poroninie k. Zakopanego. Zawodnicy w składzie Jakub Emert, Ireneusz Wasilewski oraz Marcin Łukaszewicz wzięli udział w tygodniowym szkoleniu narciarskim, gdzie  pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów doskonalili swoje umiejętności.

thumbnail MD3

fot. Wiktor Bubnik, Agencja Reklamy FIVE

Integracyjne Mistrzostwa Europy w boccia

W dniach 9-11 grudnia w Warszawie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Europy w boccia, w których wystartowała reprezentacja KU AZS UZ. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje z Grecji, Włoch, Ukrainy, Słowacji i Polski. W trzydniowych zawodach nasza drużyna w składzie Anastazja Andrzejewska, Gabriela Borkowski i Gabriela Pietrusińska uplasowały się na 8 miejscu na 16 drużyn. Jest to olbrzymi sukces naszej reprezentacji.

111111

44444

22222

33333

foto. Fot. Ewa Milun-Walczak

6 medali dla reprezentacji SOzN!

azs-uz-logo-50x50W dniach 13-15 września reprezentacja sekcji sportu osób z niepełnosprawnościami wzięła udział w IMP AZS w kajakarstwie i żeglarstwie, które odbyły się w Wilkasach k. Giżycka. Zawodnicy zdobyli łącznie 6 medali.
20220914 IMP AZS żeglarstwo 175

Czytaj więcej...

Złoto reprezentanta UZ na IMP w Tenisie Stołowym!

azs-uz-logo-50x50W dniach 25-27 listopada sekcja sportu osób z niepełnosprawnościami KU AZS UZ wzięła udział w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w tenisie stołowym, które odbyły się w Gdańsku. W rozgrywkach, jako jedyny reprezentant KU AZS UZ, złoty medal zdobył Marcin Łukaszewicz. Reprezentacja wystartowała w składzie: Violetta Gasztoł-Kupiec, Anastazja Andrzejewska, Olga Sokołowska, Jakub Emert, Adam Piasecki, Marcin Łukaszewicz oraz trener Marta Dalecka.

imp tenis stolowy 2022 zloto
Fot. Ewa Milun-Walczak

Czytaj więcej...

Srebrny medal na EUG 2022 dla reprezentanta Uniwersytetu Zielonogórskiego!

azs-uz-logo-50x50Zakończyły się rozgrywki European Universities Games w paratenisie stołowym. Jedyny zawodnik Uniwersytetu Zielonogórskiego i sekcji sportu osób z niepełnosprawnościami KU AZS UZ Igor Misztal, zdobył srebrny medal Europejskich Igrzysk Akademickich, wygrywając trzy spotkania. Jest to wielki sukces naszego reprezentanta. Igor przegrał decydujący mecz o złoto 11:13 w piątym secie.

4. EUG Igor Misztal

Foto: Ewa Milun-Walczak

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje