Pokonali prawie pół miliona metrów! 12 minut dla wolnej Polski (foto)

azs-uz-logo-50x50Patriotyzmem wykazywali się uczniowie zielonogórskich szkół podstawowych i wygasających już gimnazjów. 218 dzieci na sportowo obchodziło 30-lecie wolnej, odrodzonej Polski, uczestnicząc w Teście Coopera.

TC

Siedem startów odnotowano na boisku Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Winnym Grodzie. Biegi podzielono na kategorie wiekowe, poczynając od czwartoklasistów, a kończąc na trzeciej klasie gimnazjum.

Zgromadzeni z uśmiechem na twarzy pokonywali kolejne metry, walcząc o satysfakcjonujący wynik. Jak podkreślali robili to nie tylko dla siebie, ale i dla Polski. ?Jestem dumny, że jestem Polakiem. Takie inicjatywy mają wiele plusów. Ruszamy się, pokonujemy słabości, integrujemy się, ale też zgłębiamy wiedzę historyczną? ? powiedział jeden z siódmoklasistów, uczestniczących w Teście Coopera.

TC

Po odbytym wysiłku, na wszystkich biegaczy czekało ognisko z kiełbaskami. Dzieci i młodzież, które osiągnęły najlepsze rezultaty w swoich kategoriach wiekowych zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami, koszulkami oraz gadżetami. Oto wyróżnieni:

IV-VI klasy SP:
- Maciej Zembaczyński
- Jan Poźniak
- Mateusz Szczurek
- Szymon Słomiński
- Maciej Sławiński
- Piotr Szczpański

VII-VIII SP i III G:
- Aleksandra Poźniak
- Hanna Rudnicka
- Paweł Bartel
- Antoni Kołubicki
- Kajetan Gontowiuk
- Fabian Sobolewski

TC

Odbyta próba biegowa to nie jedyny sprawdzian przygotowany w tym roku. Wiosenna edycja była pierwszą częścią projektu skierowana do młodszych. Jesienna odsłona, będzie testem dla licealistów i studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Młodzi beneficjenci mogli wziąć udział w wydarzeniu dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć