Spotkanie władz Uniwersytetu Zielonogórskiego ze sportowcami AZS (foto)

azs-uz-logo-50x50W środę, 15.11 w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się spotkanie władz uczelni z medalistami Akademickich Mistrzostw Polski i innych mistrzowskich imprez sportowych, którzy w roku akademickim 2016/17 reprezentowali na nich nasz uniwersytet.

reczna

Dyplomy z gratulacjami, obecnym na uroczystości zawodnikom, wręczali: prof. Wojciech Strzyżewski ? prorektor ds. studenckich UZ oraz prof. Zdzisław Wołk - prezes KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Oto najlepsi akademiccy sportowcy w minionym roku, w poszczególnych dyscyplinach sportowych:

1. Futsal:
Brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski:
Piotr Andrzejczak, Maciej Dudek, Piotr Kocioruba, Piotr Piwowarski, Karol Pudzianowski, Wojciech Zawistowski, Łukasz Łuszczewski

IV miejsce Akademickich Mistrzostw Europy:
Adam Klementowski, Kacper Konopacki, Patryk Walicht,

Brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski, IV miejsce Akademickich Mistrzostw Europy:
Mateusz Biereśniewicz, Sebastian Górski, Michał Greszczyk, Sebastian Hausler, Michał Hoc, Kacper Kopenhagen, Kamil Kruszyński, Wojciech Kubik, Kacper Ryś, Maciej Górecki

2. Piłka ręczna:
Awans do I ligi:
Artur Radny, Marcin Nowicki, Cyprian Kociszewski, Kacper Kolendowicz, Kewin Polito, Marek Wieczorek, Alan Raczkowiak, Michał Wysocki, Tyberiusz Chałupka, Kacper Machalica, Marcel Marciniak

Srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji Uniwersytetów:
Tomasz Gintowt, Kacper Pawłowski, Piotr Gadaj, Daniel Mieszkian, Rafał Biegaj, Mateusz Rydz, Michał Kapela, Przemysław Mrozowicz, Tomasz Pietruszko

Awans do I ligi, Srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji Uniwersytetów:
Adam Szarłowicz, Jędrzej Zieniewicz, Marcin Jaśkowski, Łukasz Książkiewicz, Kamil Gessner, Marek Kwiatkowski, Grzegorz Mielczarek, Adrian Skibiński, Mariusz Rogoziński, Hubert Kuliński, Maciej Orliński

3. Tenis stołowy:
Srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji Uniwersytetów:
Oskar Sroczyński, Jakub Leśniewski, Tomasz Sidelnik, Kamil Schauer, Dawid Kozłowski

4. Kolarstwo:
2 złote medale w Akademickich Mistrzostwach Polski:
Piotr Konwa

5. Lekkoatletyka:
Złoty i srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji Uniwersytetów:
Karolina Sygutowska - pchnięcie kulą - złoto, rzut dyskiem - srebro

Srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji Uniwersytetów:
Kinga Juszczak - skok wzwyż
Krzysztof Bartczak - pchnięcie kulą
Sebastian Jach - rzut oszczepem

Brązowy medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji Uniwersytetów:
Kamila Drozdalska - rzut oszczepem
Mateusz Kwaśniewski - rzut oszczepem

6. Sport osób z niepełnosprawnościami:
Złoty medal w Integracyjnych Mistrzostwach Polski:
Marcin Skrzynecki - tenis stołowy
Filip Buda - pływanie

Srebrny medal w Integracyjnych Mistrzostwach Polski:
Marlena Pogorzelczyk - pływanie
Aleksandra Włodarczyk - boccia
Kamila Zawadzka - boccia
Marlena Przezdzięk - boccia

7. Ju-jitsu:
Złote medale w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski:
Karolina Tomiak, Radosław Tomiak, Szymon Habura, Maciej Sikora

Złoty medal Mistrzostw Europy;
Alex Koch

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć