Awans tenisistów stołowych do finału AMP-ów 2017/2018

Reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego w składzie: Michał Bartoszewski student Wydziału Humanistycznego, Jakub Leśniewski student Wydziału Prawa i Administracji, Hubert Lubin student Wydziału Prawa i Administracji, Kamil Schauer student Wydziału Ekonomii i Zarządzania zajęła trzecie miejsce w półfinale ?D", który rozegrano 23-25 marca 2018 r. w Cieszynie.

fhfh.jpg

 Zmagania o mistrzowski tytuł w Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn na rok akademicki 2017/2018 zorganizowane przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie rozpoczęły się 23-25 marca 2018 r.
W czterech turniejach półfinałach rozegranych w Gdańsku, Łodzi, Rzeszowie i Cieszynie do współzawodnictwa w Mistrzostwach przystąpiło 46 uczelni. W zawodach wzięło udział miedzy innymi: 13. uniwersytetów, 10. politechnik, 5. uczelni ekonomicznych, 4. uczelnie rolniczo-przyrodnicze, 4. akademie wychowania fizycznego, 4. państwowe wyższe szkoły zawodowe, 3. uczelnie niepubliczne oraz 3. uczelnie inne.
Drużyna naszej Uczelni w fazie eliminacyjnej grupy ?B" pokonała: Uniwersytet Opolski 3:0, Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 3:1, Akademię Wychowania
Fizycznego w Katowicach 3:0, Uniwersytet Śląski w Katowicach 3:0. Ostatni mecz w grupie z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu nasz zespół przegrał w stosunku 1:3 zajmując drugie miejsce w grupie ?B".
Zajmując drugie miejsce w grupie ?B" nasza drużyna w dniu 25 marca 2018 r. rozegrała mecz o trzecie miejsce w półfinale ?D" AMP z drugą drużyną grupy ?A".
Uniwersytet Zielonogórski wygrała mecz o trzecie miejsce z Uniwersytetem Opolskim w stosunku 3:1.
W dniach 13 - 15 kwietnia 2018 r. 16 najlepszych drużyn z półfinałów oraz gospodarz Finałów, spotkają się w Warszawie aby wyłonić Akademickiego Mistrza Polski w tenisie stołowym na rok akademicki 2017/2018. Organizatorem turnieju finałowego będzie Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Warszawskiego.
Henryk Michalak