Piątki, piętnastki wrzućcie dla Nastki!

azs-uz-90x90Anastazja Andrzejewska to studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, zawodniczka sekcji sportu osób z niepełnosprawnościami w AZS UZ. Niezwykła dziewczyna, która łączy w sobie pasję do sportu, determinację w nauce oraz ogromne serce dla innych.

Wiktor Bubniak Fotografia

 fot. Wiktor Bubniak Fotografia

Od dziecka zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, porażeniem spastycznym czterokończynowym, wodonerczem lewostronnym oraz wadą wzroku, co stanowi dodatkowe wyzwanie w jej codziennym życiu. Mimo to, nie poddaje się i nie pozwala, aby choroba definiowała jej możliwości.

Nastka aktywnie uczestniczy w treningach sekcji bocci w KU AZS UZ. Jest to Jej ulubiona dyscyplina. Reprezentuje również Klub i Uczelnię w zawodach sportowych, skierowanych do osób z niepełnosprawnościami, w tym Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS czy Integracyjnych Mistrzostwach Europy. Lubi przełamywać swoje bariery, dlatego w czasie studiów postanowiła nauczyć się jazdy na nartach i to się udało!

Jednak sport to nie jedyny obszar, w którym się wyróżnia. Jako studentka Pedagogiki Specjalnej na UZ, poświęca swój czas i energię na pomoc innym. Szczególnie aktywna jest w Radzie Studentów z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie pełni funkcję przewodniczącej.

boccia

Fot. Ewa Milun-Walczak

- Nasti jest osobą bardzo waleczną i dzielną we wszystkim co ją spotkało. Od kiedy ją poznałem, zawsze widzę ją z uśmiechem na twarzy i bardzo dobrym nastawieniem do drugiej osoby. Jest duszą towarzystwa, bardzo lubi rozmawiać i cieszyć się życiem. Moim zdaniem, jest wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o wolę walki o lepsze jutro dla siebie jak i innych.- mówi Jakub Emert, kolega Anastazji i członek sekcji SOzN w AZS UZ.


-Wspaniała osoba o wielkim sercu, pełna pozytywnej energii. Nie poddaje się mimo licznych trudności i przeciwieństw losu. Nigdy nie skarży się na swój los. Zaraża wszystkich swoim uśmiechem i poczuciem humoru. Zawsze pomocna, dzieląca się dobrą radą. Można na nią liczyć w każdej sytuacji. Jest osobą godną podziwu, wytrwałą i wytrzymałą w dążeniu do wymarzonego celu. -komentuje Wiktoria Lisiewicz, członkini Rady Studentów z Niepełnosprawnościami UZ.


Szansą na poprawę zdrowia Anastazji jest kombinezon neuromodulacyjny, który zmniejsza spastyczność i aktywuje mięśnie. Już po pierwszych testach, można było zaobserwować widoczną poprawę w sprawności Anastazji, jednak żeby rehabilitacja przyniosła stałe efekty, potrzebne jest 30 tys. zł na jego zakup. Ruszyła zbiórka na portalu siepomaga.pl, która pomoże Nastce przybliżyć się do upragnionego celu- pracy z osobami z niepełnosprawnościami jako pedagog specjalny.


Jeśli możesz wesprzyj Nastkę, by dalej mogła przełamywać bariery z uśmiechem na twarzy. Każda złotówka, przybliży Ją do zakupu specjalistycznego kombinezonu, a udostępnienie posta dalej da szansę na kolejny krok do przodu i spełnianie kolejnych sportowych marzeń w AZS!


ZBIÓRKA: https://www.siepomaga.pl/anastazja-andrzejewska

Dodatkowe informacje