Bez szczególnych emocji na Pucharze Polski LZPR (relacja)

logo AZSW niedzielę, 10 marca dwa zespołu KU AZS UZ Zielona Góra rozegrały mecze Pucharu Polski Lubuskiego Związu Piłki Ręcznej. Podopieczni Marka Książkiewicza zajęli I miejsce, zaś drugi zespół prowadzony przez Mariusza Kwiatkowskiego ulokował się oczko niżej.

W pierwszym spotkaniu turnieju ekipa AZS-u bez żadnych problemów pokonała zespół juniora MKST "Astra" Nowa Sól 32:18 (15:8). Zespół gości od początku meczu narzucał tempo i warunki gry. Miejscowi nowosolanie nie zdołali dorównać rywalom i w 11. minucie na tablicy winików widniało już dość spore prowadzenie zielonogórzan 8:2. Później gra akademików nie zmieniała się, a zawodnicy na stałym poziomie powiększali dorobek swój i drużyny.

Drugi pojedynek to także mecz bez większych emocji. SPR Nowa Sól zmierzył się drugą ekipą zielonogórskiego AZS-u. Podopieczni Mariusza Kwiatkowskiego powoli zbudowali przewagę, której nie oddali do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem korzystnym dla Winnego Grodu 27:21 (13:8).

Ostatni pojedynek to wielki finał, w którym oba zespoły były już znane przed rozpoczęciem imprezy. KU AZS UZ I Zielona Góra rywalizował z drugą drużyną z Grodu Bachusa. Tu także nie doznaliśmy jakiś większych starć. Trenerzy rotowali śmiało w składach, bowiem potraktowali te zawody jako kolejny etap szkolenia.

"Mieliśmy przerwę, którą wykorzystaliśmy w ten sposób. Myślę, że każda forma sparingu jest dobrym przetarciem przed następnymi pojedynkami ligowymi" - komentuje szkoleniowiec AZS I - Marek Książkiewicz.

Mecz zakończył się triumfem pierwszego zespołu UZ 35:29.