Łapiemy punkty póki gorące! "Nielba" II Wągrowiec vs. AZS

azsW niedzielę, 3 marca doszło do kolejnego drugoligowego starcia. W wyjazdowym meczu 19. kolejki KU AZS UZ Zielona Góra pokonał MKS "Nielbę" II Wągrowiec 40:34 (21:15).

A wszystko zaczęło się od...

trafienia Cypriana Kociszewskiego. Na otwarcie wyniku spotkania nie musieliśmy zbyt długo czekać. W 40. sekundzie piłka wpada do bramki gospodarzy po rzucie rozgrywającego gości. Miejscowi zdołali utrzymać tempo przyjezdnych zaledwie przez 3 minuty. Póżniej podopieczni Marka Książkiewicza powoli lecz skutecznie odjeżdżali w siną dal. Dwa trafienia z rzędu Bogumiła Buchwalda wyprowadziły ekipę z Winnego Grodu na 2 oczka przewagi. Później było już tylko lepiej.

"Nas ne dogoniat"

Jak mówią słowa refrenu znanej przed kilku laty piosenki Tatu - tak właśnie było. Choć zespół z Wągrowca dwoił się i troił to nie potrafił nadrabiać strat do zielonogórzan. Goście dobrze czuli się w wągrowieckej hali i spokojnie uzyskiwali kolejne zdobycze bramkowe. Zespół Pawła Galusa do końca piewszej połowy nie dogonił AZS-u. Po 30 minutach gry akademicy UZ triumfowali 21:15

Zmiany, zmiany...

Faktycznie w drugiej połowie nastąpiły rotacje. Nie były to jednak zmiany w losach spotkania, a na ławce rezerwowych. Szkoleniowiec Książkiewicz często wymieniał swoich szczypiornistów, dając szansę młodszym. "Świeżaki" wykorzystali szansę i przypisywali bramki na swoje konto m. in. celne strały oddali: Orliński Maciej (3), Góral Robert (3), Karp Przemysław (1) oraz Kłosowski Mateusz (1).

Jak wcześniej wspomnieliśmy sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Rezerwowi gracze z Zielonej Góry punktowali na stałym poziomie utrzymując przewagę 6 bramek. Taką różnica oczek zakończyło się spotkanie. KU AZS UZ Zielona Góra zwycięża na wyjeździe 40:34.

Punkty pozostały trzy, kto je odda mi?

Fantastyczna wiadomość napłynęła do Nas ze stolicy wielkopolski gdzie MKS Poznań planowo pokonał UKS "Olimp" Grodków 26:20. Taki rozwój wydarzeń sprawia, iż AZS traci do 2 miejsca w tabeli zaledwie 3 punkty. Da się odrobić tą stratę? O tym przekonamy się w najbliższych starciach ligowych.