Turniej Winobraniowy już za nami!

azs-uz-logo-50x50W sobotę 11 września odbył się Turniej Winobraniowy Piłki Ręcznej. W zawodach wzięły udział 3 drużyny: UKS "Bachus" Zielona Góra, UKS "Spartakus" Buk oraz PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, czyli gospodarz imprezy. Zapraszamy do obejrzenia galerii z meczów.
int-08525

Zdjęcia i tekst: Ostry Kadr Tomasz Ostrowski

Pierwsze starcie było swoistą powtórką z pierwszej rundy Pucharu Polski. Akademicy zawalczyli z UKS "Bachus". Początkowe niepewności w grze zaskutkowały wyrównanym wynikiem po pierwszej połowie, jednak PKM Zachód AZS UZ po przerwie wszedł w mecz w dużo lepszej dyspozycji i ostatecznie wygrał spotkanie przeciwko drużynie "Bachus" 29:18. 

Drugi mecz był obfity w zwroty akcji. "Bachus" podjął walkę do samego końca z drużyną z II ligi. W ostatniej minucie gry prowadzili wynikiem 24:23 ale przez faul jednego z zawodników zielonogórskiej drużyny musieli oglądać jak na sam koniec meczu ich bramkarz zostaje w sytuacji 1 na 1 z przeciwnikiem. Na szczęście dla "Bachusa" zawodnik Buk "Spartakus" w ostatniej akcji meczu trafił w słupek i tym samym utwierdził drużynę z lubuskiego w przekonaniu o wygranej.

W ostatnim spotkaniu PKM Zachód AZS UZ zawalczyło z drużyną z Wielkopolski. Mecz ten był już ostatnim tego dnia i zadecydował ostatecznie o pozycjach drużyn w turnieju. Reprezentanci Uniwersytetu Zielonogórskiego zakończyli to spotkanie 24:18.

int-08303

I miejsce - PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego
II miejsce - UKS "Bachus" Zielona Góra
III miejsce - UKS "Spartakus" Buk

Najlepszy bramkarz: Aleksander Osajda - PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego
Król strzelców (15 bramek): Kacper Napierała - UKS "Spartakus" Buk
MVP: Adam Szpara - UKS "Bachus" Zielona Góra

Gratulujemy wszystkim drużynom i dziękujemy za udział w turnieju!

--Link do galerii--

Dodatkowe informacje