Ręczni wygrywają! Pierwsza liga zostaje w Zielonej Górze (foto)

azs-uz-logo-50x50Na dwie kolejki przed końcem sezonu podopieczni Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego są już pewni utrzymania w rozgrywkach zaplecza PGNiG Superligi. W sobotę, 06.04 biało-zieloni pokonali wicelidera MKS Real-Astromal Leszno.

PR

Początek meczu nie wskazywał nic dobrego. Po kilku minutach gry zielonogórzanie przegrywali już 2:8. Przerwa na żądanie sztabu szkoleniowego AZS UZ poskutkowała i leszczynianie tracili wypracowaną przewagę. W dalszych minutach poczynania zielonogórzan wyglądały koncertowo. Akademicy szanowali piłkę, nie śpieszyli się przez co zdobywali kolejne trafienia. Na przerwę schodzili z przewagą 2 oczek, wygrywając 14:12. Druga odsłona to kontynuacja dobrej postawy. Na kilka minut przed końcem MKS Real Astromal Leszno próbował się zerwać jednak reprezentacja Winnego Grodu nie oddała upragnionego zwycięstwa przed własną publiczniością. Ostatecznie po 60 minutach gry zwyciężyła Zielona Góra 28:24. Triumf w tym spotkaniu zapewnia lubuszanom pozostanie w 1 lidze w sezonie 2019/2020.

CK

Bramki dla AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zdobywali:
Kociszewski Cyprian 6, Mieszkian Daniel 4, Kuliński Hubert 3, Chałupka Tyberiusz 3, Więdłocha Bartosz 3, Góral Robert 3, Franaszek Adrian 2, Kiersnowski Kacper 2, Szarłowicz Adam 1, Wysocki Michał 1

Ostatni mecz przed własną publicznością zielonogórzanie rozegrają w Wielką Sobotę, 20.04 o godzinie 18:00 z MKS Wieluń.