Pawlisz: Nie jesteśmy chłopcami do bicia! [PRASÓWKA]

azs-uz-logo-50x50Jeden dzień pozostał do rozpoczęcia spotkań 5. kolejki zaplecza PGNiG Superligi. Akademicy mają sobie coś do udowodnienia, a kibicom chcą pokazać się z jak najlepszej strony. Zobaczcie rozmowy z Michałem Pawliszem i nie tylko...

Pawlisz Michal

Ostatnie dwie kolejki nie przebiegły po myśli zielonogórzan. Przed własną publicznością TYLKO zremisowali z Ostrovią, a tydzień później ponieśli klęskę u lidera rozgrywek. Zapytaliśmy Michała, jak zapowiada się ten mecz?
Chcemy pokazać, że nie jesteśmy chłopcami to bicia. Z Ostrowem zabrakło nam chłodnej głowy, a w Piekarach nic nie wychodziło. Myślę, że ten mecz będzie całkiem inny. Mamy sobie coś do udowodnienia. Musimy i chcemy pokazać się z jak najlepszej strony.

Ekipa AZS-u od poniedziałku przygotowuje się do sobotniego meczu. Prócz treningów i analizy przeciwnika miało miejsce coś jeszcze. 
Przeprowadziliśmy rozmowę, dość mocną. Mam nadzieję, że będzie to zupełnie inna drużyna, z charakterem, walcząca i chcąca za wszelką cenę zdobyć te trzy punkty. - mówił Szkoleniowiec akademików na antenia Radia Zielona Góra Ireneusz Łuczak.

Kliknij tutaj, aby wysłuchać całego wywiadu

W regulaminowym czasie gry reprezentacja Grodu Bachusa jeszcze nie przegrała. Na wyjazdach biało-zieloni odnotowali porażki. Co sprzyja grze we własnych murach?
Myślę, że to publiczność Nam pomaga. Kibiców jest coraz więcej i to zdecydowanie cieszy. Mi osobiście zawsze lepiej gra się we własnej hali niż u przeciwnika. - odpowiedział bramkarz AZS Michał Pawlisz

Mecz z Grodkowem już w sobotę o godzinie 19:00. Olimp to zespół, który do tej pory zgromadził 8 oczek w rozgrywkach I ligi. Zapytaliśmy Michała jak zatem postawić się rywalowi.
Kluczem do wygranej będzie głowa i solidna gra w obronie, do której przyzwyczailiśmy kibiców. Ważną rolę odegra również nasza wola walki. Musimy sobie wszystko poukladać jak należy, wyjść na parkiet i pokazac na co stać AZS. Czas na kolejne 3 punkty w naszej hali.

Podobne zdanie do Michała ma jego kolega z drużyny. W poniedziałkowej "Szatni Akademików" na antenie Radia Index obrotowy Tyberiusz Chałupka wypowiadał się tak:

szatnia akademikow-530x298

Liga jest bardzo wyrównana ale w tym roku, wydaje mi się nieco cięższa. Tu każdy może zaskoczyć i namieszać. Nasze nastawienie powinno się zmienić. Nie powinniśmy być wystraszeni, a pokazać pazur i pójść za ciosem.

Obejrzyj lub wysłuchaj całą rozmowę na 96 FM

O najbliższym meczu akademików możecie przeczytać również na: www.sport.zgora.pl, www.sportowa.zgora.pl, oraz na www.uz.zgora.pl 

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - UKS Olimp Grodków
miejsce: hala sportowa UZ, ul. Prof. Szafrana 6
data: 20/10/2018 (sobota)
godzina: 19:00

Bilety:
ulgowe: 5 zł (dzieci, uczniowie, studenci, renciści, emeryci za okazaniem legitymacji)
normalne: 10 zł (pozostałe osoby)

Wejściówki na mecz można zakupić 50 minut przed rozpoczęciem spotkania w kasie przy wejściu głównym (WEJŚCIE A). Ilość miejsc ograniczona!

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Zielona Góra.

plakat olimp