Warszawa lepsza od Zielonej Góry w derbach akademików

W ostatnim meczu I rundy I ligi piłki ręcznej KU AZS UZ przegrał u siebie z AZS UW Warszawa 23:26.

Zielonogórzanie mieli w tym spotkaniu lepsze i gorsze momenty i właśnie od tych drugich rozpoczęli. Po bramkach Mateusza Leszczyńskiego i Dawida Szpejny goście błyskawicznie objęli prowadzenie. Chwilę później AZS UZ obudził się, zdołał zdobyć cztery gole i prowadzili 4:2. Od tamtego momentu skutecznie prowadzili 2-3 trafieniami, aż mieliśmy rezultat 10:6, czyli najwyższe w tym spotkaniu prowadzenie Zielonej Góry. W końcówce pierwszej połowy gospodarze dali szansę na dogonienie ich rywalom, co też gracze ze stolicy wykorzystali. Rezultat po 30. minutach to remis 13:13.

Od prowadzenia Zielonej Góry rozpoczęła się druga część meczu. Najpierw dwa trafienia zanotowali Adam Szarłowicz i Marcel Sroczyk, potem na 15:15 doskoczyli rywale, a 16. trafienie dla gospodarzy uzyskał Jędrzej Zieniewicz. Ostatnim momentem, gdy zielonogórska drużyna prowadziła była bramka Jędrzeja Zieniewicza na 19:18. Wtedy wyrównał Dawid Szpejna, najlepszy strzelec warszawskiego AZS-u w tym sezonie. Zielona Góra próbowała, ale piłkę meczową zmarnował Marcel Sroczyk, który przy stanie 23:25, mógł doprowadzić do jednobramkowej straty do rywali w końcówce. Niestety trafienie zanotowali goście z Warszawy i to oni wygrali 23:26.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - AZS UW Warszawa 23:26 (13:13)