Mecz dobry dla oka! Beniaminek pokazał pazur na inaugurację sezonu!

azs-uz-logo-50x50W sobotę, zielonogórscy piłkarze ręczni zainugrowali rozgrywki na zapleczu Superligi. Podopieczni Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego mocno postraszyli doświadczoną ekipę MKS Real Astromal Leszno, sprawiając widowisko pełne emocji.

PR

Mecz mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pierwsze minuty nie wyłaniały bezpośredniego lidera, a wśród zawodników obu drużyn dało się wyczuć sporo nerwowości. Po pierwszym kwadransie tablica, wskazywała niespotykanie niski remis 2:2. To właśnie bramkarze byli pierwszoplanowymi aktorami.

W późniejszym czasie zaczęło padać więcej bramek. Niestety zielonogórzanie zaliczyli 4-minutowy przestój co szybko wykorzystali leszczynianie. Na rezultat 4:9 zainterweniował sztab szkoleniowy AZS-u wnosząc o przerwę na żądanie. Krótkie uwagi poskutkowały i zielonogórzanie zbliżyli się do zespołu gości na 2 oczka. Niestety dwie ostatnie akcje należały do przyjezdznych i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 9:13.

Jędrzej Jasiński
Jędrzej Jasiński - zdobywca, aż 8 bramek w sobotnim spotkaniu

Początek drugiej odsłony to kapitalna gra reprezentacji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zespół z Winnego Grodu wyszedł na prowadzenie 15:14. Twarde warunki zaskoczyły ekipę Macieja Wieruckiego i Ryszarda Kmiecika. Po czasie dla leszczynian, doświadczenie wzięło górę i MKS powrócił na prowadzenie. 

Do ostatnich sekund Zielona Góra nie odpuszczała i walczyła o każdą bramkę. Takie poczynania pozostawiły entuzjazm i pozytywne wrażenie na większości zgromadzonych kibiców w hali UZ. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 25:29 na korzyść drużyny z Leszna.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - MKS Real Astromal Leszno 25:29 (9:13)

Już za tydzień zielonogórzanie udadzą się do Żukowa, zawalczyć o pierwsze ligowe punkty. Poniżej przedstawiamy komplet wyników z pierwszej kolejki.

Kolejka 1:
MKS Grudziądz - AZS UW Warszawa 32:33
KS Stal Gorzów - MKS Mazur Sierpc 31:18
Sokół Porcela Kościerzyna - OKPR Warmia Energa Olsztyn 22:19
SMS ZPRP Gdańsk - Polski Cukier Pomezania Malbork 25:24
MKS Nielba Wągrowiec - Orlen Wisła II Płock 30:30 (k. 4:3)
Gwardia Koszalin - SPR GKS Żukowo 29:23
KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - MKS Real Astromal Leszno 25:29

Bramki zdobywali:
Jasiński 8, Jaśkowski 4, Gadaj 3, Mieszkian 3, Szarłowicz 3, Kociszewski 1, Lewandowski 1, Sroczyk 1, Więdłocha 1