Ciężko ... ale zwycięsko. Futsaliści zainugurowali rozgrywki z Gnieznem

azs-uz-logo-50x50Pięć minut rewelacyjnej postawy akademików wystarczyło by ze stanu 1:3 zrobiło się pięć trafień więcej po stronie gospodarza zawodów. W niedzielę, 24.09 podopieczni Macieja Góreckiego pokonali przed własną publicznością Mieszko Gniezno 6:4.

Greszczyk Michał

Początki zawsze bywają trudne, szczególnie wtedy gdy nie zna się możliwości rywala. Pierwsza odsłona spotkania to gra na dystans. Po 20 minutach gry tablica rezultatów wskazywała na podział punktów i wynik 1:1.

Gdy wybrzmiał gwizdek rozpoczynający drugą odsłonę to do natarcia szykowali się goście. W krótkim czasie Remigiusz Chyła dwukrotnie musiał wyciągać futbolówkę ze swojej siatki. Odpowiedź gospodarzy była jednak nieoczekiwana przez wszytkich. Zespół prowadzony przez Macieja Góreckiego potrzebował zaledwie pięciu minut by przechylić szalę zwycięstwa na swoję stronę. Wcześniej opracowane fragmenty gry zaczęły dobrze funkcjonować i biało-zieloni doprowadzili do stanu 6:3. Bramkę na odchodne strzelili przyjezdni i spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 6:4.

Persa MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - MKS Mieszko Gniezno 6:4 (1:1)

Bramki zdobywali: Greszczyk 2, Kruszyński 2, Bartnicki 1, Biereśniewicz 1