Grali na fali. Moto-Jelcz Oława - KU AZS UZ (relacja, wyniki)

logo_jelczlogo_azsW sobotę, 14 września akademicy UZ rozpoczęli nowy sezon piłki ręcznej z wysokiego "C". Podopieczni Mariusza Kwiatkowskiego i Roberta Urbańskiego bez problemu rozprawili się z gospodarzami (Moto-Jelcz Oława), wygrywając 32:16 (13:8).

"Każdy zawodnik zagrał na swoim poziomie, na tyle ile mógł. Nie mogę narzekać na żadnego! Gra wyglądała naprawdę dobrze, a szczególny podziw budziła obrona, która okazała się kluczem do pierwszego sukcesu w tym sezonie." - podsumowuje kierownik sekcji - Józef Grzegorczyn.

Wynik spotkania otworzył zawodnik AZS-u, oznaczony z nr 15 - Mateusz Kłosowski. Później gra układała się pod dyktando zielonogórzan. Różnica bramek sukcesywnie wzrastała na korzyść ekipy z Winnego Grodu. Gospodarze nie byli w stanie zagrozić przyjezdnym. Siódemka biało-zielonych kontrolowała wynik przez całe spotkanie. Pierwsza odsłona zakończyła się 5-bramkową przewagą KU AZS UZ - 13:8.

Tomasz Gintowt
W tym spotkaniu najefektywniej napracował się Tomasz Gintowt - 8 trafień.

Przerwa nie wniosła szczególnych nowości. Scenariusz na boisku układał się niemal identycznie. Dopiero w 45. minucie ruszyła maszyna, której nikt długo nie zatrzymał. Mowa tu o świetnej passie zawodników z Grodu Bachusa. W przeciągu kilku minut zdobyli 9 oczek, przy zaledwie 1 celnym rzucie rywala. Wynik końcowy nikogo nie zdziwi. Pojedynek zakończył się wysokim triumfem szczypiornistów z województwa lubuskiego 32:16.

Zawodnicy, jak i sztab szkoleniowy z pewnością odetchnęli po ostatnim gwizdku. Ich "pierwszy raz" wypadł bardzo dobrze. Teraz tylko nie odpuszczać i wskoczyć na dobre tory, które powiozą zielonogórski team do I ligi.