AZS RC Zielona Góra vs. RC Ruda Śląska 5:48

logo rugby

rc-ruda-slaska-50x50W 3. kolejce II ligi Rugby 15 AZS Zielona Góra przegrał wysoko z RC Rudą Śląską 48:5. Zdjęcia z tego meczu znajdziecie na Sportowej Zgorze.

Mecz rozpoczął się od szybkiej akcji gości zakończonej punktami położonymi w narożniku boiska po książkowo rozegranym maulu autowym. Szybka odpowiedź zielonogórzan i piłkę w pole punktowe zaniósł łącznik młyna AZS-u Michał Kopczyński.

Niestety, kilka minut później ponownie drużyna gości zdobyła przyłożenie, a udane tym razem podwyższenie dało im prowadzenie 12:5.
Od tego momentu obie drużyny poprawiły mankamenty w obronie i był to najbardziej wyrównany fragment całego spotkania. W tym czasie zielonogórzanie aż 3-krotnie zbliżali się do pola punktowego drużyny z Rudy Śląskiej, lecz ani razu nie przyniosło to zdobyczy punktowej. Podbudowani swoją postawą goście jeszcze raz przeprowadzili szybką zgraną akcję do skrzydła i na połowę schodzili z prowadzeniem 19:5.

Po przerwie zielonogórscy akademicy dali się całkowicie zdominować swoim rywalom, którzy narzucili szybki mało kontaktowy styl gry przeniesiony wprost z rozgrywek siódemkowych gdzie do tej pory Ruda Śląska występowała. Kolejne przyłożenia padały z regularnością szwajcarskiego zegarka doprowadzając do wyniku 48:5.