Derby przy ul. Szafrana. AZS vs. Sobieski (zapowiedź)

logo-azs-zielona-gora-nowewks arena zaganW sobotę zielonogórscy akademicy rozegrają drugie spotkanie derbowe w sezonie 2013/2014. Rywalem ekipy prowadzonej przez Tomasza Palucha będzie WKS Sobieski Żagań.

Od dłuższego czasu wiele osób żartobliwie nazywa żagański zespół "drugim AZS-em". Trudno nie przyznać racji, jeśli z roku na rok coraz więcej zawodników przybywa do składu Sobieskiego po wcześniejszym reprezentowaniu barw zielonogórskiego klubu. Niestety przed tym sezonem zmniejszyło się zainteresowanie wojskowym zespołem z Żagania i jedynie Bartosz Kawka wybrał sprawdzoną drogę swoich kolegów. Z WKS-u "uciekli" za to Wojciech Lis, Konrad Grześkowiak (obydwaj obecnie Astra Nowa Sól), Rafał Sowiński (Orzeł Międzyrzecz), Roman Kaczurowski (AZS UZ Zielona Góra), Łukasz Tobys (Forde VBK) oraz Piotr Przyborowski. W zamian postarano się sprowadzić równie przydatnych zawodników. Tak oto barw Sobieskiego będą bronić w tym sezonie: Jakub Szcześniewski (Morze Bałtyk Szczecin), Bartosz Piekarnik (SPS Eurotax Lubsko), wspomniany wcześniej Kawka oraz Jakub Radomski (AZS UAM Poznań). Żaganianie w obecnych rozgrywkach II ligi mają taki sam stosunek zwycięstw jak nasi akademicy (2 zwycięstwa, 1 porażka) i co ciekawe, obydwie drużyny mają już na swoim koncie przegraną z Victorią Wałbrzych.

Zobacz poprzedni pojedynek AZS vs. Sobieski

Patrząc na historię spotkań zielonogórsko-żagańskich w ostatnich 3 latach, po meczach w Winnym Grodzie 2-krotnie zwycięsko z parkietu schodzili podopieczni Tomasza Palucha, a tylko 1 raz wojskowi. Ważnym faktem jest to, że Sobieski od sezonu 2010/2011 nie kończą sezonu dalej jak 4. miejsce po rundzie zasadniczej i co roku próbują swych sił w play-offach.

Czy naszym siatkarzom uda się skutecznie zniechęcić derbowych rywali do kolejnych zwycięstw? Odpowiedź na to pytanie poznacie w sobotę stawiając się w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Prof. Szafrana o godz. 15:00. Wstęp wolny.

Derbowy pojedynek już w sobotę. Na zdjęciu atakuje Bartosz Kawka, w poprzednim sezonie zawodnik AZS-u. Dziś gra w Sobieskim Żagań

Derbowy pojedynek już w sobotę. Na zdjęciu atakuje Bartosz Kawka, w poprzednim sezonie zawodnik AZS-u. Dziś gra w Sobieskim Żagań