Macaron Cup 2013. Zobacz zdjęcia, wyniki i wideo

Macaron Cup 201321 maja 2013 roku na pływalni przy ul. Wyspiańskiego 17 odbyły się bachanaliowy zawody pływackie "Macaron Cup". Studenci rywalizowali w konkurencjach 50 m. stylem dowolnym, klasycznym i grzbietowym oraz w sztafecie 4 x 50 m. stylem dowolnym. Jak we wszystkich bachanaliowych imprezach sportowych i w zawodach pływackich nie mogło zabraknąć elementów rozrywkowych.

Ostatnią konkurencją była sztafeta 6 x 50 metrów z przyborami, w której pływający "pomagali" sobie deskami do nauki pływania, pasami wypornościowymi, piłkami rehabilitacyjnymi, czy "makaronami" (piankowe przybory do nauki pływania). Zawody wygrała łączona reprezentacja Wydziału Ekonomii i Zarządzania i Wydziału Informatyki i Ekonometrii, która zdobyła 35 punktów. Taką samą liczbę punktów uzyskała drużyna II roku Wychowania Fizycznego. O kolejności, zgodnie z regulaminem zawodów, zadecydowała większa liczba zwycięstw w poszczególnych konkurencjach. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji I roku Wychowania Fizycznego, która uzbierała 33 punkty.

Zawody zorganizowała sekcja pływania i ratownictwa wodnego KU AZS UZ i SWFiS, przy dużej pomocy ze strony Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze. W rolę sędziów wcielili się studenci I roku Wychowania Fizycznego, którzy poza delikatnymi problemami z obsługą stoperów, zapewnili wręcz profesjonalną organizację imprezy.

Uczestnicy zawodów
"Ekonomiści i Informatycy"
1.    Chris Pyrtej
2.    Adam Jasnos
3.    Aleksandra Kot
4.    Angelica Rogowicz
5.    Błażej Ważeliński
6.    Natalia Wałejko
II rok Wychowania Fizycznego
1.    Konrad Lisowski
2.    Olga Masiuk
3.    Mario Ristić
4.    Grzegorz Błauciak
5.    Hanna Kotlarska
6.    Anna Mrukowicz
7.    Dominik Kuczak

I rok Wychowania Fizycznego
1.    Katarzyna Kowalska
2.    Małgorzata Rożko
3.    Rafał Baliszewski
4.    Aurelian Amrogowicz
5.    Kaniewska Karolina
6.    Paweł Gajowczyk
7.    Dominik Wrotkowski

Wydział Pedagogiki, Socjologii i nauk o Zdrowiu
1.    Michał Rodzeń
2.    Krzysztof Piotrowicz
3.    Paulina Słońska
4.    Adam Stefanowicz
5.    Marta Kotarska
6.    Mariusz Wlazło

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii zdjęć