MKS "Tęcza" Kościan - KU AZS UZ (zapowiedź, audio)

logo_teczalogo_azsJuż w sobotę, 30 listopada piłkarze ręczni spróbują sięgnąć po ósme zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem akademikom przyjdzie się zmierzyć na wyjeździe z MKS "Tęczą" Kościan.

Rywal wydaje się być "średniakiem". Nie wiedzie się "Tęczy" w tym sezonie. Na 10 rozegranych spotkań MKS zwyciężył zaledwie cztery boje. To wszystko sprawia, iż Kościan ląduje dopiero na 11. miejscu w tabeli. Zupełnie inaczej prezentuje się zespół Mariusza Kwiatkowskiego i Roberta Urbańskiego. Akademicy cały czas wiodą prym w ligowej tabeli, nie odpuszczając ani na krok. Zielonogórzanie mają na swoim koncie 16 oczek.

Cypis
Ciekawe czy Cyprian Kociszewski rozegra mecz na rozegraniu czy na skrzydle?

Triumfy zielonogórzan w Pucharze Polski oraz w meczach ligowych mogą napawać optymizmem jednak jest element, który burzy całą radość. Kontuzje, które nadal trapią naszą ekipę. W spotakniu z pewnością nie wystąpi: Piotr Książkiewicz, Michał Skrzypek oraz Marek Kwiatkowski.

Mariusz Kwiatkowski (trener AZS-u):

Boguś
Boguś Buchwald wrócił już do gry w pięknym stylu. W ostatnich protokołach przy jego nazwisku widnieją dwucyfrówki!

Zajrzeliśmy również do statystyk z ubiegłych sezonów. Tu powiewa optymizmem, bowiem ostatnio zawodnicy z Winnego Grodu nie przegrali ani jednego starcia z "Tęczą".

Sezon 2012/2013:
MKS Tęcza Kościan - KU AZS UZ Zielona Góra 34:34
KU AZS UZ Zielona Góra - MKS Tęcza Kościan 32:24

Sezon 2011/2012
:
KU AZS UZ Zielona Góra - MKS Tęcza Kościan 30:25
MKS Tęcza Kościan - KU AZS UZ Zielona Góra 37:42

Wygląda na to, iż reprezentacja UZ ma spore szanse na utrzymanie serii zwycięstw. Czy tak będzie? Początek spotkania o godzinie 17:00.