Szybko na Brzeg! KU AZS UZ - SKS Orlik Brzeg (zapowiedź)

logo_azslogo_orlikW sobotni wieczór, 21 września szczypiorniści AZS-u rozegrają pierwszy mecz przed własną publicznością. Rywalem biało-zielonych będzie zespół z opolszczyzny - SKS Orlik Brzeg.

A teraz łapy w górę!

Piłkarze ręczni z Winnego Grodu ponownie stawiają na dobrą obronę, bo bez tego ani rusz. To co się sprawdziło w poprzednim meczu - trzeba kontynuować. Kluczem do zwycięstwa ma być przede wszystkim agresywna obrona, walka o każdą piłkę, a dopiero później zdobywanie bramek. Z pewnością oponent może czuć się zagrożony również jako defensor. Ze strony Zielonej Góry nie będzie powszechnie znanego "pitu pitu". KU AZS UZ zaprezentuje swoje umiejętności z 6, 9 i może nawet z 12 metra...

Mateusz Kłosowski
Tak to wyglądało w ubiegłym sezonie. W roli obrońcy - Mateusz Kłosowski

AZS = CONSTANS

Forma zawodników prawdopodobnie nie spadła, wręcz przeciwnie z dnia na dzień ulega drobnemu wzrostowi. To wszystko za sprawą uważnego strażnika - Mariusza Kwiatkowskiego, który nie pozwala swoim podopiecznym na jakąkolwiek formę lenistwa. Szkoleniowiec traktuje treningi jako nieodzwowny element, który przygotowuje do wygrania bitwy jaką jest mecz. Podczas spotkań i ćwiczeń trzeba się sprężyć i już!

Statystyka, co z głowy nie umyka

Standartowo zajrzeliśmy do naszej bazy wyników z poprzednich lat. I co? Wiadro, wypełnione po brzegi triumfami akademików z Grodu Bachusa. Spójrzmy! W sezonie 2011/2012 zielonogórzanie dwukrotnie pokonali "Orlika": 27:26 i 37:18. Rok temu, rzecz miała się podobnie (37:27) jednak w spotkaniu rewanżowym w szeregach biało-zielonych zapanowało rozluźnienie i w rezultacie zremisowali na wyjeździe 29:29.

Cyprian Kociszewski
"Cypis" dąży po kolejną bramkę. Miejmy nadzieję, że w tym spotkaniu taki obrazek będzie dominował

Porównanie "na świeżo"

Gdyby do całej mikstury informacji dołączyć mecze na inaugurację obecnego sezonu to znów AZS jest wisienką na torcie. W zeszłym tygodniu dobrze wystartowali reprezentanci UZ, wysoko pokonując "Szczypiorniaka" Oławę 32:16. Tak dobrze z zadaniem nie poradziła sobie ekipa z Brzegu, która również na wyjeździe zremisowała z "Zagłębiem" 23:23.

Do wglądu - tabela 2013/2014

Chodźcie, chodźcie, nam Was tutaj potrzeba

Wszystkich kibiców namawiamy do tego, aby zawitali w murach hali UZ, przy ul. Profesora Szafrana 6. Wstęp nic nie kosztuje, zaś Wasza obecność może wiele zdziałać. Mali czy duży, młodzi czy starsi, niscy czy wysoki, dzieci czy rodzice - wszyscy mogą wejść na halę i kibicować. Wejdźmy razem do I ligi! Początek spotkania o godzinie 18:00.