SKF KPR "Sparta" Oborniki - KU AZS UZ (zapowiedź, audio)

logo_spartalogo_azsNajbliższy mecz ligowy ma być pokutą za ostatni mały grzeszek jakim był remis z Żagwią Dzierżoniów. W sobotę, 12 października akademicy z Winnego Grodu ruszą do Obornik, gdzie zawalczą o upragnione zwycięstwo.

Triumf ponownie nie będzie łatwym zadaniem. Zielonogórzanie wybierają się na grunt rywala, znów bez trójki podstawowych graczy. Nadal nie wystąpią: Bogumił Buchwald, Michał Skrzypek i Piotr Książkiewicz. Ich absencja może wiele namieszać w tym pojedynku. Wiemy już, iż przeprawy bez w/w graczy nie są już takie łatwe. Podopieczni Mariusza Kwiatkowskiego i Roberta Urbańskiego będą musieli się nieźle napocić by wywieźć dwa punkty z hali gospodarzy.

Bogumił Buchwald
Tak Boguś Buchwald...

Michał Skrzypek
i Michał Skrzypek "niszczyli" obronę ekipy z Obornik w zeszłym sezonie

Oborniki Wielkopolskie to nie taki diabeł straszny jak go malują. W tegorocznych rozgrywkach prezentują się bardzo przeciętnie. Zespół z Wielkopolski zaliczył 2 zwycięstwa i 2 porażki. Z takim bilansem "Spartanie" lokują się na 7. pozycji z dorobkiem 4 punktów. Zupełnie inaczej klaruje się sytuacja KU AZS UZ Zielona Góra. Ekipa UZ wiedzie prym w rankingu, mając na swoim koncie 3 triumfy i jeden podział punktów.

Mariusz Kwiatkowski (trener KU AZS UZ):

Aby tradycji stało się zadość, zaglądamy do naszego archiwum. Karty historii nieco lepiej rzutują na zwycięstwo szczypiornistów z Grodu Bachusa. Spójrzcie sami:

Sezon 2012/2013:
SKF KPR "Sparta" Oborniki - KU AZS UZ Zielona Góra 20:24
KU AZS UZ Zielona Góra - SKF KPR "Sparta" Oborniki 33:25
Sezon 2011/2012:
SKF KPR "Sparta" Oborniki - KU AZS UZ Zielona Góra 27:30
KU AZS UZ Zielona Góra - SKF KPR "Sparta" Oborniki 27:33

Miejmy nadzieję, że zawodnicy z Zielonej Góry utrzymają swoją pierwszą lokatę w tabeli, pokonując w sobotę gospodarza. Czy tak będzie? O tym dowiemy się o godzinie 18:00.