Sukces międzynarodowy Marcina Skrzyneckiego

DSC01767Rewelacyjnie rozpoczął sezon 2014 roku zawodnik niepełnosprawny Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego ?Start? Zielona Góra a jednocześnie student Uniwersytetu Zielonogórskiego Marcin Skrzynecki.

We Włoszech w dniach 18-23 marca 2014r odbył się międzynarodowy turniej niepełnosprawnych w tenisie stołowym ?Lignano Master Open 2014? bardzo prestiżowy turniej, klasyfikacyjny 40 punktowy, w którym udział wzięli czołowi zawodnicy ze Świata. Marcin zdobył dwa medale , złoty w klasyfikacji drużynowej wraz z Piotrem Grudniem oraz brązowy w turnieju indywidualnym . Nasi "złoci" paraolimpijczycy, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka i Marcina Bąka nie zawiedli, potwierdzili swoją dominację jako drużyna w grupie 8, pokonali bezapelacyjnie czołowe zespoły. Wygrali wszystkie spotkania, w drodze po zwycięstwo: 3:0 z Włochami, 3:1 z Belgią, 3:2 z zespołem mieszanym Szwecji i Anglii.

W turnieju indywidualnym Marcin Skrzynecki w grupie eliminacyjnej zajął II miejsce wygrywając 3:1 z Saunin Aleksjejem (Rosja), 3:1 z De Chiara Samuelem (Włochy), przegrywając 1:3 z Diduh Viktorem (Ukraina), zwycięzcą Turnieju. W ćwierćfinale pokonał 3:0 Loiq Mathieu (Belgia), w walce o finał uznał wyższość Anderssona Emila(Szwecja), przegrywając 0:3, ostatecznie zajmując III miejsce.

Turniej we Włoszech jest jednym z etapów przygotowań reprezentacji Polski do udziału w Mistrzostwach Świata, które odbędą się we wrześniu 2014r w Pekinie, do których zakwalifikował się wcześniej Marcin Skrzynecki. Wyniki, jakie uzyskał w tym turnieju są dobrym prognostykiem przed udziałem w tak ważnej, prestiżowej imprezie sportowej.