Włączamy szósty bieg. Na początek "Orlik" Brzeg (zapowiedź)

logo AZSSobota, 16 lutego to kolejne zmagania II ligi piłki ręcznej. W meczu 17. kolejki zielonogórscy szczypiorniści wyjadą do Brzegu, gdzie powalczą o 2 punkty z miejscowym Orlikiem.

Choć rywal z dolnej części tabeli to należy się go bać. W swoim ostatnim pojedynku pokonał wyżej notowaną "Nielbę" Wągrowiec 28:21.

Cicha woda brzegi rwie

Sobotni gospodarze są jedną wielką niespodzianką. Mimo, iż nie dysponują świetnymi warunkami fizycznymi czy szeroką ławką rezerwowych to potrafią niektórym napędzić strachu. Ekipę z Brzegu można śmiało porównać do kobiety, która raz ma dobry dzień zaś kolejny jest już fatalny. Tak właśnie jest z tym zespołem. Jedno spotkanie potrafią zagrać na wysokim poziomie a kolejne zepsuć po całej linii. Taki przeciwnik nie jest dobry dla KU AZS UZ Zielona Góra. Dobrze pamiętamy pojedynki, które rozpoczynały się wysokim prowadzeniem podopiecznych Marka Książkiewicza, zaś kończyły się wpadką.

Riki tiki - statystyki

W tabeli ligowej ZNACZNIE lepiej prezentuje się zespół AZS-u. Zielonogórzanie nadal utrzymują się na najniższym stopniu podium z dorobkiem 21 punktów. Biało-zieloni triumfowali 9-krotnie, doznali 3 porażek i 3 remisów. Srebrny medal należy do "Orlika" Brzeg za drugie miejsce w rankingu ale od końca... Nie najlepiej spisuje się zespół gospodarzy w tegorocznych rozgrywkach o czym mówią poniższe statystyki. Na 15 rozegranych pojedynków orliczanie zdołali "wycisnąć" zaledwie 5 oczek (2 zwycięstwa, 1 remis, 12 przegranych).

"Mam nadzieję, że wypuszczę drugi garnitur" - mówi Marek Książkiewicz

Piotr i Paweł

Mecz 17. kolejki nie rozpoczyna się najlepiej dla Winnego Grodu. Jak udało Nam się dowiedzieć w spotkaniu nie wystąpi dwóch czołowych szczypiornistów: Piotr Książkiewicz i Paweł Jakób. Rozgrywający oznaczony nr 7 podczas czwartkowego treningu doznał złamania nosa z przemieszczeniem, zaś skrzydłowy nie wystąpi z przyczyn prywatnych. "Nie ma ludzi niezastąpionych" jednak jesteśmy ciekawi czy zostaną zastąpieni godnie i podobnie?

Jak potoczą się losy tego spotkania? Tego nie wie nikt. Oba zespoły zaliczyły już w tym sezonie udane występy jak i niesamowite klapy. Gospodarze mają chrapkę na kolejne punkty by poprawić nieco swój wizerunek w tabeli. Z kolei KU AZS UZ każdy punkt traktuje jak sztabkę złota.

Początek spotkania o godz. 18:00