AZS UZ Zielona Góra - Olimpia Sulęcin 3:0 (relacja, audio, zdjęcia, wideo)

AZS-vs-Olimpia-Sulecin-7287azs-uz-logo-50x50olimpia-sulecin-logo-50x50Kolejne, ważne zwycięstwo odnieśli siatkarze zielonogórskiego AZS UZ. Akademicy po niezwykle zaciętym pojedynku pokonali we własnej hali Olimpię Sulęcin 3:0 (25:21, 30:28, 27:25).

Końcowy wynik na pewno nie oddaje tego, jak nerwowe i niezwykle wyrównane potyczki miało dzisiejsze spotkanie. Każda akcja, każdy punkt były na wagę złota. Pojedynek nie rozpoczął się jednak zbyt udanie dla obydwu ekip. Nieudane zagrywki oraz ataki okazały się na szczęście tylko formą dogrzania mięśni. Ostre ciosy szły z jednej, jak i z drugiej strony siatki. Wizualnie jednak lepiej wyglądała gra Olimpii ze względu na pewną łatwość w rozgrywaniu akcji oraz zespołowość. Dla gości punktowali głównie Patryk Wojtysiak, Damian Sławiak oraz Michał Kocoń. W szeregach Tomasza Palucha jak zwykle wysuwającym się na czoło zawodnikiem ataku był Paweł Gajowczyk. Inni gracze dokładali swoje cegiełki do budowanego domu, ale banalne pomyłki przy dogrywaniu piłki do rozgrywającego, psuły możliwości zdobycia kolejnych oczek z zaplanowanych kontr. Jednak w końcówce seta zaważyła z pewnością drobna trema i sulęcinianie wypunktowali się własnymi błędami. Tak więc pierwsza partia dla zielonogórzan 25:21.

Po 3 minutach gra nabrała jeszcze agresywniejszego charakteru. W połowie seta dotarł wreszcie do siatkarzy prowadzonych przez Łukasza Chajca głośny doping kilku, przybyłych z północy województwa, kibiców i udało się gościom wyjść na 3-4 punktową przewagę. Do pomocy w przyjęciu oraz w obronie pojawili się na parkiecie Przemysław Kępski i Mateusz Kaźmierczak. Niestety nie do końca w tym miejscu tkwił problem AZS-u, a w skutecznym blokowaniu środkowych, którzy każdy swój atak zamieniali na punkt. Najwyżsi w składzie Olimpii swobodnie omijali ręce Bartosza Kawki oraz Roberta Bitnera. Końcówka znowu okazała się być szczęśliwa dla zielonogórzan. Drugą partię zakończył odgwizdany przez sędziów błąd dotknięcie siatki przez Arkadiusza Romańczuka, który próbował rozegrać zbyt mocno nagraną piłkę na siatkę. Goście nie chcieli zgodzić się z decyzją arbitrów, ale panowie prowadzący dzisiejsze spotkanie pozostali nieugięci. Druga partia znowu padła łupem gospodarzy 30:28.

Najwierniejsi kibice Olimpii przez całe spotkanie dopingowali swoją drużynę

Najwierniejsi kibice Olimpii do końca dopingowali swojej drużynie

Chyba zbyt dużo sił kosztował obydwie drużyny drugi set, bo tempo i poziom rywalizacji znacznie spadły. Kibice zgromadzeniu w uniwersyteckiej hali mogli poczuć drobny niedosyt widząc tak szarpaną i nierówną grę. Festiwal zepsutych zagrywek oraz "samoloty" posyłane przez gości w kierunku ścian były niemiłą okrasą tej partii. Trzeba przyznać, że gdyby nie ofiarna gra w defensywie Wiktora Zasowskiego to nie udałoby się wyprowadzać skutecznych kontrataków. On stał jak wmurowany, gdy z prawej strony po prostej atakowali skrzydłowi i ze szwajcarską precyzją dostarczał piłkę do Łukasza Klucznika. Cieszymy się, że trener Paluch daje szansę tak perspektywicznym zawodnikom jak Dominik Wrotkowski, któremu ręka ani razu dziś nie zadrżała, gdy zadaniowa wychodził na zagrywkę. Ogólnie rzecz biorąc w dniu dzisiejszym prawie każdy w naszej ekipie dołożył się do wspólnego sukcesu, którym bez wątpienia jest zwycięstwo z Olimpią bez utraty seta.

Teraz przed naszymi akademikami spora przerwa w rozgrywkach, ale już dziś zapraszamy 9. lutego do hali przy ul. Prof. Szafrana. Zielonogórzanie podejmą na własnym parkiecie Orła Międzyrzecz.

Aktualną tabelę terminarz ora wyniki kolejki znajdziecie w menu po lewej stronie.

Kolejne 3 ważne punkty na koncie AZS-u. Play-off coraz bliżej.

Statystycznie:
Paweł Gajowczyk 20 (17 ataków, 3 asy)
Bartosz Kawka 7 (5 ataków, 2 bloki)
Piotr Gałka 5 (4 ataki, 1 as)
Łukasz Klucznik 4 (4 ataki)
Robert Bitner 4 (4 ataki)
Przemysław Kępski 3 (1 atak, 1 blok, 1 as)
Mikołaj Mariaskin 2 (2 ataki)
Mateusz Kaźmierczak 1 (1 atak)

Aby przejść do galerii kliknij tutaj

Skład gospodarzy: Łukasz Klucznik, Piotr Gałka, Paweł Gajowczyk, Robert Bitner, Mikołaj Mariaskin, Bartosz Kawka, Przemysław Kępski, Mateusz Kaźmierczak, Tomasz Paluch, Przemysław Zgórski, Dominik Wrotkowski oraz Wiktor Zasowski.

Skład gości: Damian Misterski, Patryk Wojtysiak, Artur Troska, Patryk Zarębski, Arkadiusz Romańczuk, Krzysztof Baran, Grzegorz Turek, Michał Kocoń, Mariusz Szulikowski, Damian Sławiak, Michał Richter oraz Grzegorz Pabich.