"Ten mecz to jedna, wielka niewiadoma": KU AZS UZ Zielona Góra - MKS Pogoń Oleśnica (zapowiedź)

logo KU AZS UZ Zielona GóraW sobotę, 22 września odbędzie się mecz 2. kolejki w ramach rozgrywek II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Tym razem zielonogórscy akademicy podejmą na własnym parkiecie ekipę z Oleśnicy.

Ani trener, ani zawodnicy nie wiedzą co ich czeka w sobotnim spotkaniu. W tym sezonie MKS Pogoń Oleśnica nie rozegrała jeszcze żadnego pojedynku (mecz 1. kolejki został przełożony). Drużynę gości wzmocniło kilku nowych zawodników. 

"Nie możemy zerknąć na poprzedni sezon bowiem wszystko się tutaj pozmieniało" - komentuje szkoleniowiec z Winnego Grodu Marek Książkiewicz.

Zawodnicy KU AZS UZ Zielona Góra rozegrali już spotkanie w tym sezonie. W zeszłym tygodniu zremisowali na wyjeździe z miejscową "Tęczą" Kościan. W inauguracyjnym pojedynku akademikom do zwycięstwa zabrakło skutecznej obrony, dlatego przez ten tydzień ciężko pracowali nad tym fragmentem gry.

"Jesteśmy zmotywowani. Wiemy, że nie można sobie pozwolić na częste wpadki. Postaramy się zwyciężyć" - zapewnia jeden z szczypiornistów AZS-u.

W spotkaniu zabraknie Marcina Cichego. Ponadto na bóle uskarża się Paweł Jakób oraz Cyprian Kociszewski.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 w hali UZ, przy ul. Profesora Szafrana 6.

Dawid Piechowiak