II miejsce KU AZS UZ w OZN w Bocci

DSC07431W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie w dniach 28-29 września 2013r. zorganizowany został Międzynarodowy Turniej w Bocci. Impreza sportowa skierowana została przede wszystkim do osób ze znaczną dysfunkcją narządu ruchu, poruszających się wyłącznie na wózkach inwalidzkich oraz dla osób z innymi schorzeniami.

Ogółem, w zawodach, udział wzięło 68 osób niepełnosprawnych w tym czołowi zawodnicy z Niemiec i Czech, którzy reprezentują bardzo wysoki poziom sportowy i posiadają na swoim koncie znaczące sukcesy, między innymi medale Igrzysk Paraolimpijskich. Oprócz reprezentacji KU AZS UZ, uczestnikami zawodów byli również zawodnicy z całej Polski, z jednostek ?START? z Poznania, Szczecina, Zielonej Góry oraz osoby niepełnosprawne z Głogowa, przedstawiciele stowarzyszeń i ośrodków z Zielonej Góry.

W równolegle prowadzonych zawodach ogólnopolskich, zawodnicy Uniwersytetu Zielonogórskiego wystartowali w kategorii drużynowej w składzie: Marta Obuchowicz, Maciej Wieliczko i Sebastian Jagodziński, trenerem sekcji jest Marta Dalecka. W zawodach wzięły udział 3 osobowe zespoły w dwóch grupach integracyjnych, w składzie których znajdowały się osoby niepełnosprawne z różnymi schorzeniami.

Ostatecznie drużyna KU AZS UZ uplasowała się na II miejscu w Ogólnopolskich Zawodach Niepełnosprawnych w Bocci. Jest to kolejny sukces na koncie niedawno powstałej Sekcji KU AZS UZ. Gratulujemy i czekamy na więcej sportowych emocji.