Noworoczny Turniej o Puchar Dyrektora KU AZS UZ dla Chrobrego Głogów (szczegóły, zdjęcia)

Turniej-o-puchar-dyrektora-AZS-UZ-2013-7684W niedzielę, 20 stycznia odbył się Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora KU AZS UZ - Marka Lemańskiego. Spośród uczestniczących czterech zespołów najlepszy okazał się Chrobry Głogów, który pokonał pierwszoligowe ekipy i II-ligowy AZS UZ.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 11:00. Inauguracyjny pojedynek rozegrał Chrobry Głogów z Wolsztyniakiem Wolsztyn. Superligowa drużyna z Dolnego Śląska nie była pewna zwycięstwa po pierwszych 30 minutach. Grający o klasę niżej Wolsztyniak stawiał duże opory swoim rywalom. Pierwsza połowa zakończyła się niewielką przewagą podopieczych Zbigniewa Markuszewskigo 17:14. Dopiero w drugiej odsłonie spotkania wyłonił się lider. Dobrze funkcjonująca defensywa i fantastycznie wykonywane akcje w ataku wyprowadziły głogowski zespół na wysokie prowadzenie. W 50. minucie walkę próbowali nawiązać gracze z Wielkopolski jednak bezskutecznie. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Chrobrego 34:24.

W drugim boju Śląsk Wrocław zmierzył się z gospodarzem turnieju KU AZS UZ Zielona Góra. Przez pierwsze 20 minut bramki dla AZS-u rzucali zaledwie dwaj zawodnicy - Cyprian Kociszewski i Michał Skrzypek. Dopiero przy stanie 9:6 na korzyść wrocławian do grona trafiających dołączył Piotr Książkiewicz. Po kilku minutach w ślady kolegi z zespołu poszedł zielonogórski skrzydłowy Kamil Nogajewski, który zniwelował stratę miejscowych do jednego oczka. Na taki przebieg wydarzeń szybko zareagowali pierwszoligowscy z Wielkopolski rzucając podopiecznym Marka Książkiewicza 4 bramki z rzędu. Do końca pierwszej połowy akademicy UZ odrobili 2 bramki straty do rywala. Po 30 minutach gry na tablicy widniał wynik 17:14 na korzyść gości. 10 minut później zawodnicy powrócili na parkiet. Druga odsłona nie wypadła po myśli zielonogórskim akademikom. Proste błędy w ataku i nieporozumienia w obronie doprowadziły do wysokich strat bramkowych. Ta część spotania ewidentnie należała do zespołu prowadzonego przez trenera Aleksandra Malinowskiego. W końcowym rezultacie II-ligowcy z Winnego Grodu ulegli ekipie z Wrocławia 25:38.

Wiele problemów mieli akademicy, aby sforsować obronę Śląska Wrocław

Aby przejść do galerii kliknij tutaj

Po drugim meczu nastąpiła 1,5 godzinna przerwa na obiad. W tym czasie organizatorzy szybko rozpisali kolejny etap imprezy:

mecz o III miejsce mecz o I miejsce
przegrani z meczów: 1 i 2
zwycięzcy z meczów: 1 i 2
Wolsztyniak Wolsztyn AZS Zielona Góra Śląsk Wrocław Chrobry Głogów

O godzinie 15:30 nastąpił mecz o III miejsce. KU AZS UZ Zielona Góra podejmował Wolsztyniaka Wolsztyn. Po fatalnej pierwszej połowie akademicy schodzili do szatni z 8 bramkową stratą i spuszczonymi głowami. Gospodarze ulegli przyjezdnym w pierwszej części spotkania 12:20. Wykonanie drugiej połowy przez biało-zielonych było już znacznie lepsze jednak nie wystarczyło to by zagrozić rywalom. Wolsztyniak z zapasem ośmiu trafień pewnie dążył po zwycięstwo. AZS próbował nawiązać walkę z przeciwnikiem jednak zakończyło się tylko na próbach. Ambicja, wola walki i chęć zwycięstwa nie pokonała doświadczania jakie prezentował wielkopolski pierwszoligowiec. Spotkanie zakończyło się bez niespodzianki czyli triumfem Wolsztyniaka 37:29.

Fatalna pierwsza połowa w wykonaniu akademików przesądziła o losach spotkania z Wolsztyniakiem

Najbardziej interesujący wydawał się ostatni pojedynek - o I miejsce w turnieju (Puchar Dyrektora KU AZS UZ Zielona Góra). Na parkiecie stanął Śląsk Wrocław, który jeszcze w zeszłym sezonie rozgrywał mecze w II lidze oraz Chrobry Głogów (superliga). Końcowy rezultat spotkania nie zadziwił żadnej osoby, jednak "Śląsk" kilkakrotnie postraszył rywala. Chrobry Głogów pokonał Śląsk Wrocław 29:22.

Prawdziwy mecz na szczycie: Śląsk Wrocław vs. Chrobry Głogów

miejsce zespół
I SPR Chrobry Głogów
II WKS Śląsk Wrocław Handball Team
III KPR Wolsztyniak Wolsztyn
IV KU AZS UZ Zielona Góra

Turniej ten był ostatnim stopniem przygotowawczym do rozpoczęcia rundy rewanżowej. Akademicy już w sobotę, 26 stycznia podejmą na własnym parkiecie MKS "Tęczę" Kościan.

Wszystkie szczegóły dotyczące Turnieju Noworocznego znajdziecie tutaj .