Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

azs-uz-logo-50x50W Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W imprezie wystartowała skromna grupka zawodników AZS - ZLKL Zielona Góra, studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nasi reprezentanci zdobyli 2 medale w klasyfikacji ogólnej oraz kilka medali w kategorii uniwersytetów.

Najlepszym 400-metrowcem zawodów okazał się podopieczny trenera Sławomira Landyszkowskiego, 21-letni Mateusz Fórmański, który pokonał jedno okrążenie stadionu w  niezłym czasie 47,54 sek. W skoku wzwyż kobiet na III stopniu z brązowym medalem stanęła Michalina Kwaśniewska. Wychowanka trener Ewy Gralak pokonała poprzeczkę na wysokości 178 cm.

W rywalizacji drużyn uniwersyteckich medale wywalczyli:
- Kacper Sierewicz (trener Jerzy Walczak) - kula (7,26kg) - 15,81m. - złoto
- Kinga Sadłowska (trener S.Landyszkowski) - 400m. - 55,61 sek. - złoto
- M.Fórmański - 400m. - złoto
- M.Kwaśniewska - wzwyż - srebro

Ponadto zawodniczka ZLKL Zielona Góra, studentka WUM Warszawa, Magdalena Wierzbicka (trener Remigiusz Wierzbicki) w kategorii Uniwersytetów Medycznych w biegu na 800m. wywalczyła srebrny medal