AZS UZ vs. LO MS Świonujście 3:1 (audio, relacja, zdjęcia)

Kolejne trzy punkty na koncie AZS-u. Siatkarze LO Świnoujście jednak nie przyjechali tu tylko aby statystować i dzielnie walczyli z akademikami o pierwsze punkty w tym sezonie.We wczorajszym spotkaniu II ligi siatkówki zielonogórski AZS pokonał, choć nie bez problemów,  młody zespół ze Świnoujścia 3:1 (23:25, 25:15, 30:28, 25:16).

Trzeba przyznać, że zdolna młodzież reprezentująca LO MS Świnoujście potrafiła postawić się II-ligowym rutyniarzom z AZS-u UZ Zielona Góra. Początek pierwszej partii pokazał, że goście nie przyjechali do Winnego Grodu w roli chłopców do bicia. Kilka skutecznych akcji podopiecznych trenera Karola Janaszewskiego sparaliżowało zielonogórzan, przez co mieli na swoim karku drobną stratę do odrobienia. W trakcie seta przewagę udało się zniwelować naszym siatkarzom, jednak po wyrównanym boju rozstrzygnięcie nadeszło w samej końcówce. Zaważyła skuteczność w ataku i pewność siebie w decydujących momentach. Świnoujszczanie zwyciężyli w 1. partii 25:23.

Niemoc akademików w pierwszej partii spotkania

Po 3-minutowej przerwie gospodarze wyszli na parkiet nieco podrażnieni, czego dowodem były pierwsze akcje drugiego seta wyprowadzone przez akademików (4:0). Gracze z Pomorza zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Praktycznie większą część drugiej partii rozegrali zawodnicy rezerwowi w ekipie ze Świnoujścia, co przełożyło się na łatwe punkty dla siatkarzy Tomasza Palucha, a w efekcie wysokiego zwycięstwa w drugim secie (25:15) i wyrównania na całej długości meczu.

W kolejnej osłonie do pewnego momentu inicjatywę przejęli przyjezdni. Niestety nawarstwiające się błędy na zagrywce oraz w wykonywaniu działań ofensywnych doprowadziły do nerwowego finiszu. Można powiedzieć, że właśnie wtedy została przypieczętowana dominacja naszych akademików, gdyż udało się Mikołajowi Mariaskinowi założyć piękną "czapę" najlepiej spisującemu się w dzisiejszym pojedynku zawodnikowi gości, Patrykowi Orłowskiemu. Na znak radości oraz przesadnej pewności siebie, popularny Kola zdjął koszulkę, wypiął swą pierś dumnie do przodu i wsłuchiwał się w wiwat publiczności przybyłej do uniwersyteckiej hali.

Blok, a później niepohamonana radość Mikołaja Mariaskina

Czwarty set przebiegł pod kontrolą i przewagą gospodarzy. Trener Paluch w połowie partii dał odpocząć Łukaszowi Klucznikowi oraz niemiłosiernie bombardującemu w dniu dzisiejszym Pawłowi Gajowczykowi, desygnując do gry Bartosza Lickindorfa oraz samego siebie. Bez trudu udało się wygrać 4. partię (25:16) i w konsekwencji całe spotkanie 3:1.

24:16 i atak Bartka Lickindorfa

24:15 i atak Bartka Lickindorfa

Pomorzanie mimo porażki z pewnością cieszą się z wygrania pierwszego w tym sezonie seta, który doda im motywacji do jeszcze cięższej pracy. Natomiast zielonogórscy zawodnicy nie mogą spocząć na laurach, gdyż za tydzień wybierają się na północ naszego województwa, gdzie przyjdzie imwalczyć o kolejne ligowe punkty z Orłem Międzyrzecz.

Statystycznie:
Paweł Gajowczyk 21 (18 ataków, 1 blok, 2 zagrywki)
Piotr Gałka 18 (13 ataków, 5 zagrywek)
Robert Bitner 11 (8 ataków, 3 bloki)
Mikołaj Mariaskin 8 (7 ataków, 1 blok)
Bartosz Kawka 8 (3 ataki, 1 zagrywka, 4 bloki)
Łukasz Klucznik 3 (1 atak, 2 bloki)

Skład gospodarzy: Łukasz Klucznik, Piotr Gałka, Paweł Gajowczyk, Robert Bitner, Mikołaj Mariaskin, Bartosz Kawka, Przemysław Kępski, Tomasz Paluch, Przemysław Zgórski, Bartosz Lickindorf, Dominik Wrotkowski oraz Wiktor Zasowski.

Skład gości: Wojciech Łuczków, Adam Płuska, Patryk Głodowski, Patryk Orłowski, Adam Jędrzejczyk, Przemysław Strajch, Krzysztof Rolewicz, Bartosz Jastrowicz, Paweł Walczak, Grzegorz Płuska, Kamil Dominiak oraz Maciej Krzak.