Komentarze po meczu AZS-u z Sulęcinem

olimpia-sulecin-logo-50x50logo AZSPo serii trzech zwycięstw przyszedł czas na gorycz porażki. W 4. kolejce II ligi AZS musiał uznać wyższość gospodarzy z Sulęcina.

Pierwszy set to zdecydowana dominacja zespołu z Zielonej Góry. Grając urozmaiconą siatkówkę i uruchamiając wszystkie strefy boiska AZS wygrał pierwszą odsłonę do 22. Jak się później okazało, drugi set decydował o dalszych losach meczu i końcowym zwycięstwie gospodarzy. Walka punkt za punkt, 25:26 i akademicy popełniają dwa błędy, które kosztują ich stratę seta. Wtedy to balon pękł, w szeregi gości wdarły się nerwy i dwa kolejne sety przegrywają do 18 i 22.

Dobre dobre spotknie rozegrał Mariusz Szulikowski, który bardzo dobrą zagrywką w trzecim secie odrzucił przeciwnika od siatki. AZS walczył do końca, ale jak sam przyznał szkoleniowiec zielonogórzan, "sędziowie nie pomagali".

Przebieg spotkania:
I 22:25
II 28:26
III 25:18
IV 25:22

Po czterech kolejkach AZS plasuje się na 3 miejscu w tabeli z dorobkiem 9 punktów. Tyle samo, ale po trzech meczach na swoim koncie mają Krispol Września i Olimpia Sulęcin.