10 medali pływaków na Akademickich Mistrzostwach Polski (foto)

ampW dniach 4-6 kwietnia 2019r. w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostw Polski w pływaniu kobiet i mężczyzn. Blisko 850 studentek i studentów z 74 uczelni, wzięło udział w zawodach wśród których było wielu reprezentantów Polski i finalistów mistrzostw Polski.

pływanie

Uniwersytet Zielonogórski reprezentowali:
- Oliwia Gonta (Wychowanie Fizyczne III rok),
- Paulina Lach (Psychologia II rok),
- Karol Czerniejewski (Coaching i doradztwo filozoficzne I rok).
- Mateusz Kołodziejski (Wychowanie Fizyczne II rok),
- Filip Kołodziejski (Wychowanie Fizyczne II rok),
- Wojciech Kosowicz (Coaching i doradztwo filozoficzne III rok),
- Bohdan Yaroshuk (Wychowanie Fizyczne II rok),

Trener: dr Tomasz Grzybowski

Tegoroczny start był bardzo udany dla naszych studentów. Srebrny medal AMP zdobył W. Kosowicz (50 m. st. klasycznym), poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy (0:27,88). Brązowy medal wywalczyła O. Gonta (50 m. st. motylkowym), a blisko miejsc medalowych byli również Filip i Mateusz Kołodziejscy. Ogromną niespodzianką był występ naszej sztafety 4x50 m. st. zmiennym (F. Kołodziejski, W. Kosowicz, B. Yaroshuk i M. Kołodziejski). Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego zdobyli brązowy medal AMP, pokonując m.in. reprezentacje wszystkich AWF-ów. Jest to dopiero drugi medal w konkurencjach sztafetowy zdobyty przez studentów UZ w historii startów na AMP w pływaniu.

Jeszcze efektowniej reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego wypadła w rywalizacji ze studentami innych Uniwersytetów. W tej klasyfikacji nasi studenci zdobyli 7 medali:
- 5 złotych (O. Gonta (50 m st. mot.), W. Kosowicz (100 m (również rekord życiowy 1:01,99) i 50 m st. klas.), F. Kołodziejski (50 m. st. grzbiet. i rekord życiowy (0:25,49) i sztafeta 4x50 m. st. zmiennym),
- 2 srebrne (O. Gonta (50 m. st. dow.), M. Kołodziejski (50 m st. klas.).

pływanie1

Akademickie Mistrzostw Polski w pływaniu są uwzględnione w harmonogramie imprez organizowanych przez Polski Związek Pływania. Dzięki temu nie kolidują z innymi ogólnopolskimi zawodami pływackimi, co zapewnia to bardzo wysoki poziom sportowy mistrzostw. Sukcesy naszych studentów są szczególnie wartościowe ze względu na fakt, że poza Oliwią Gontą nie są już czynnymi zawodnikami i trenują jedynie w sekcji pływania zielonogórskiego AZS.

Zobacz więcej zdjęć tutaj