Odzyskać zgubione punkty! AZS UZ - ASPR Zawadzkie

azs-uz-logo-50x50Przed Nami 8. kolejka rozgrywek zaplecza Superligi. W najbliższą sobotę, 17.11 do zielonogórskich akademików przyjedzie bezpośredni rywal w ligowej tabeli ASPR Zawadzkie. Czy AZS UZ odważy się sięgnąć po trzecie zwycięstwo?

AZS-ASPR

Całkiem możliwe! Mają w tym pomóc bojowe nastawienia ekipy gospodarzy. Podrażnieni ostatnią porażką lubuszanie, mają wiele do udowodnienia sobie i swojej publiczności.

kibice
Licznie zgromadzeni kibice wciąż oczekują na 2 wygraną we własnej hali. / fot. Kalina Georgiczuk

Początek sezonu nie jest łatwy dla zespołu Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego. Poukładana na nowo ekipa akademików próbuje walczyć o każdy punkt, jednak nie przychodzi to łatwo. Szczególnie bolesne są kontuzje. Po 1,5 miesięcznej przerwie rehabilitację rozpoczął bramkarz Marek Wieczorek. Obrotowy Adam Szarłowicz wciąż skarży się na bóle. Na szczęście z zeszłotygodniowym urazem uporał się już skrzydłowy Cyprian Kociszewski.

Ekipa biało-zielonych to młody zespół. W tym sezonie już nieraz pogubili, przypisywane wcześniej im punkty. Mimo kilku niechcianych porażek, potrafią też pozytywnie zaskoczyć. Taka niespodzianka zastała Nas w Łodzi, kiedy po wyrównanym spotkaniu, akademicy koncertowo zagrali końcówkę z Politechniką Anilana Łódź, wygrywając na wyjeździe 31:30.

Hubert Kuliński
Reprezentacja AZS z poświęceniem walczy o każdą piłkę! / fot. Kalina Georgiczuk

Sobotni pojedynek ma być "pokutą" za ostatnią potyczkę z ŚKPR Świdnica. Nie będzie to jednak mecz łatwy. Zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Wyżej, na 8. lokacie plasują się przyjezdni z dorobkiem 9 punktów. 2 oczka mniej notują na swoim koncie szczypiorniści z Grodu Bachusa piastując 9. miejsce. Triumf akademików UZ w tym spotkaniu oznaczyłby awans w ligowym rankingu.

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - ASPR Zawadzkie
miejsce: hala sportowa UZ, ul. Prof. Szafrana 6
data: 17/11/2018 (sobota)
godzina: 19:00

Bilety:
ulgowe: 5 zł (uczniowie, studenci, renciści, emeryci za okazaniem legitymacji)
normalne: 10 zł (pozostałe osoby)

Wejściówki na mecz można zakupić 50 minut przed rozpoczęciem spotkania w kasie przy wejściu głównym (WEJŚCIE A). Ilość miejsc ograniczona!

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Zielona Góra.