Siatkarskie derby już w sobotę! Zapowiedź spotkania AZS Zielona Góra - Sobieski Arena Żagań

Fanów siatkówki w Zielonej Górze czeka jutro nie lada gratka. Do Winnego Grodu przyjedzie zespół Sobieskiego Areny Żagań na derbowy pojedynek z AZS UZ. To będzie mecz z podtekstami, o czym każdy zielonogórski kibic wie doskonale.

2011-12-03-azs-uz-zielona-gora-vs-morze-baltyk-szczecin-7201 20111204 2025252665

Przed sezonem z zielonogórskiego składu odeszło kilku doświadczonych siatkarzy, którzy zadeklarowali chęć gry w zespole z Żagania. Luki po nich uzupełnili młodzi, dobrze zapowiadający się zawodnicy, którzy pod wodzą trenera Tomasza Palucha zdobywają cenne ligowe doświadczenie.

Drużyna Sobieskiego w rozgrywkach ligowych prezentuje się zdecydowanie lepiej od zielonogórzan. Aktualnie zajmuje 5. miejsce w tabeli (8 zwycięstw i tyle samo porażek) mając 8 punktów przewagi nad siódmym AZS UZ. Miejsce to zapewne nie satysfakcjonuje działaczy żagańskiego klubu, którzy przed sezonem zamierzali walczyć o czołowe miejsca w I lidze. Pierwsze starcie lubuskich zespołów w tegorocznym sezonie miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Niespodziewanie AZS pokonał w Żaganiu faworyzowanego rywala 3:2, a kibice Sobieskiego przecierali oczy ze zdumienia, kiedy ich ulubieńcy schodzili z boiska pokonani. W sobotę przyjdzie czas na rewanż, więc zapowiada się niezwykle interesujący pojedynek.

Trener zielonogórzan Tomasz Paluch przewiduje ciężki mecz z rywalem, który jeśli myśli o czołowej czwórce, musi to spotkanie wygrać.

Szkoleniowiec Sobieskiego Areny Żagań Zbigniew Lapunow zdaje sobie sprawę, że jego zespół ma więcej atutów, co jednak nie zawsze przekłada się na wynik meczu.

Każdego przeciwnika trzeba szanować i doceniać jego silne strony, ale upatrywać szans w swoich atutach. My jesteśmy bardziej doświadczeni i patrząc na skład mamy trochę silniejszy zespół. To nie znaczy, że wygramy, bo to się nie zawsze przekłada na boisku. Czujemy respekt przed tym meczem i przed zawodnikami AZS. Obserwując jednak swoich siatkarzy na treningu widzę w nich taką sportową złość i wiem, że na pewno będą chcieli powalczyć. Pokazać, że są bardziej doświadczeni, bardziej cwani. Będziemy chcieli powalczyć o wygraną, a jak będzie? Boisko wszystko zweryfikuje - powiedział nam trener Sobieskiego Areny Żagań Zbigniew Lapunow.

Początek sobotniego meczu o godzinie 16.00.

Paweł Grosse/sportowa.zgora.pl