Pierwsze ligowe zwycięstwa na koncie unihokeistów z Grodu Bachusa!

azs-uz-logo-50x50Pot, wytrwałość i zacięta walka - tak w krótkich słowach można opisać sobotnie starcia zielonogórskich unihokeistów. Biało-zieloni rozegrali 2 spotkania, z którego jedno zwyciężyli, a w drugim podzielili się punktami.

unihocki

Pierwsze spotkanie zakończone remisem 3:3 - punktację otworzyła niezawodna para obrońców ze skutecznego rzutu wolnego. Niestety szybkie rozluźnienie doprowadziło do natychmiastowego wyrównania rywali. W drugiej tercji, dzięki zespołowej akcji naszego zespołu udało się ponownie objąć prowadzenie. Po banalnej ale jakże dobijającej stracie naszych zawodników, rywale zdobywają kolejny punkt - ponownie wyrównując na 2:2. Z odsieczą nadbiegł grający trener, który na 3 minuty przed końcem meczu umieścił piłkę w siatce rywala. Przeciwnicy na 30 sekund przed końcem meczu po raz trzeci wyrównali wynik.

Drugie spotkanie było niezwykle zacięte i wyczerpujące. Tak naprawdę pierwsza akcja naszego zespołu - i bum, a tu brama! Unihokej jest sportem nieprzewidywalnym i mimo zespołowych, dobrze rozegranych akcji, brakowało nam skuteczności - co spowodowało, że I tercja zakończyła się prowadzeniem 1:0. I kiedy w końcu nadszedł ten czas, a piłka została dograna w idealnym momencie nastąpił przełomowy moment - niemoc strzelecka została w końcu przełamana! Formalności dopełniła indywidualna, improwizacyjna, bramka naszego zawodnika, po której nasza radość nie miała już żadnych granic! Po efektownej bramce rywala wynik wynosił 3:1 - ale tym razem to AZS był górą!

Dodatkowe informacje