Srebrny medal w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej dla Zielonej Góry!

azs-uz-logo-50x50Piąte Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Boccii dobiegły końca. W pierwszy weekend października do Zielonej Góry przyjechali studenci z niepełnosprawnościami, walcząc o medale w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.

Boccia 1

W tegorocznych zmaganiach udział wzięli zawodnicy z ośmiu województw, reprezentując uczelnie wyższe: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Uniwersytet Zielonogórski.

W sobotę, 3 października poznaliśmy drużynowych mistrzów tegorocznych rozgrywek. Spośród 13 ekip najlepszy okazał się skład Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy: Mikołaj Piekut, Bartosz Wojtinek i Karol Ratusiński. Na drugim stopniu podium uplasowała się reprezentacja gospodarzy z Uniwersytetu Zielonogórskiego, a trzecie miejsce wywalczył poznański Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

Podium IMP AZS w Boccia - klasyfikacja drużynowa:
1. WSG Bydgoszcz - Mikołaj Piekut, Bartosz Wojtinek, Karol Ratusiński
2. UZ Zielona Góra - Katarzyna Walczak, Marlena Pogorzelczyk, Sebastian Jagodziński
3. UAM Poznań - Beata Witkowska, Pamela Roszak, Aleksandra Pietrzak

Dzień później wystartowały zawody indywidualne, rozgrywane w systemie "brazylijskim". Po czterech pojedynkach, w finale najlepszy okazał się Karol Ratusiński z WSG Bydgoszcz, pokonując zawodniczkę z Zielonej Góry. Brązowy medal wywalczył Miłosz Dziadosz z Politechniki Wrocławskiej.

Podium IMP AZS w Boccia - klasyfikacja indywidualna:
1. Karol Ratusiński - WSG Bydgoszcz
2. Katarzyna Walczak - UZ Zielona Góra
3. Miłosz Dziadosz - Politechnika Wrocławska

boccia 4

- IMP w Boccii były kolejną fajną imprezą, na której bardziej niż wygrywanie liczyła się dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. To był świetny weekend, podczas którego mogłam spotkać się ze wspaniałymi ludźmi, nawiązując nowe znajomości. To, że udało mi się zdobyć srebro (drużynowo i indywidualnie), to tylko wisienka na torcie - podsumowuje Katarzyna Walczak z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Głównym sponsorem Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS jest Grupa LOTOS. Projekt finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem zawodów był Uniwersytet Zielonogórski oraz Klub Uczelniany AZS UZ.