Brązowy medal Integracyjnych Mistrzostw Polski w goalball dla AZS UZ

azs-uz-logo-50x50W sobotę, 23.11 w Bydgoszczy studenci z niepełnosprawnościami rywalizowali w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w goalball. Reprezentacja KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zdobyła brązowy medal w tych zmaganiach.

goalballIMP

Goalball to gra drużynowa przeznaczona dla osób niewidomych i niedowidzących. Obecnie jest to dyscyplina paraolimpijska, uprawiana w wielu krajach świata przez mężczyzn jak i przez kobiety. 

Pierwsze dwa miejsca przypadły bydgoskim uczelniom, które specjalizują się w tej dyscyplinie. To właśnie mecz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Wyższej Szkoły Gospodarki przyniósł najwięcej emocji. Najniższy stopień podium wywalczyła zielonogórska ekipa. AZS UZ występował w następującym składzie: Klaudia Nowak, Adam Piasecki, Karol Wojna oraz Marcin Kuszczak. Trenerem akademików z Winnego Grodu jest Marta Dalecka.

W najbliższą sobotę akademicy Uniwersytetu Zielonogórskiego udadzą się do Katowic, gdzie odbędą się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w szachach. Tydzień później zielonogórzanie powalczą o medale w tenisie stołowym.

goalballIMP1