Reprezentacja SON podbiła Integracyjne MP AZS w Pływaniu!

imp logoW sobotę, 11.05 reprezentacja sekcji pływackiej SON AZS UZ wzięła udział w IV Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Pływaniu, które odbyły się w Poznaniu. W zawodach wzięło udział blisko 80 zawodników z 16 uczelni wyższych z całej Polski.

 a1

Ekipa AZS UZ stawiła się w składzie: Klaudia Nowak, Wiktoria Komorowska, Magdalena Ratajczak, Marlena Pogorzelczyk, Piotr Pełechaty, Denys Marchenko, Krzysztof Joks, Adam Piasecki oraz trener Marta Dalecka. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach, w klasach startowych wynikających z rodzaju i stopnia niepełnosprawności oraz w sztafecie.

Reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego osiągnęła historyczny sukces zdobywając aż 16 medali Mistrzostw Polski osób z niepełnosprawnościami (w tym: 7 złotych, 3 srebrne, 5 brązowych). Bardzo udane starty indywidualne zwieńczyła sztafeta UZ zdobywając 3 miejsce tuż za AGH Kraków i UE Katowice.

a3

W klasyfikacji generalnej po raz pierwszy KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zdobywa 1 miejsce i tytuł Mistrza Polski IMP AZS w Pływaniu.

Poszczególne wyniki:

Klaudia Nowak 50m dowolnym (brąz), 50m grzbietowy (brąz)
Wiktoria Komorowska 50m dowolnym (złoto), 50m klasycznym (złoto)
Magdalena Ratajczak 50m dowolnym (srebro), 50m grzbietowym (złoto)
Marlena Pogorzelczyk 50m dowolnym (brąz), 50m grzbietowy (srebro)
Piotr Pełechaty 50m dowolnym (brąz), 50m grzbietowy (złoto)
Denys Marchenko 50m dowolnym (złoto), 50m grzbietowy (złoto)
Krzysztof Joks 50m motylkowym (srebro), 100m dowolnym (złoto)
Adam Piasecki 25m dowolnym (brąz)

Sztafeta 4x50m dowolnym (W.Komorowska, P.Pełechaty, D.Marchenko, K.Joks)

a2