Studenci zdobyli Śnieżkę... i nie tylko! Wyjazd trekkingowy SON

azs-uz-logo-50x50W miniony weekend zorganizowany został wyjazd trekkingowy w Karkonosze dla studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami w ramach działalności sekcji SON naszego klubu. 12 uczestników wraz z instruktorami przemierzyło 25 kilometrów szlakami górskimi.

son

Był to nie lada wyczyn dla studentów, którzy wystartowali z Białego Jaru w Karpaczu, następnie wyciągiem dotarli na Kopę, dalej przemaszerowali do Domu Śląskiego. Kulminacyjnym punktem wyprawy było zdobycie Śnieżki. Trzeba zaznaczyć, że większość uczestników po raz pierwszy zdobyła najwyższy szczyt Karkonoszy.

son

Dalszym punktem wędrówki była Lucni Bouda - dawne górskie schronisko, położone po czeskiej stronie Karkonoszy. Stamtąd przez Strzechę Akademicką wrócili do Białego Jaru. Dodatkowo studenci zwiedzili Krucze Skały oraz Zaporę na Łomnicy. Pomimo ogromnego zmęczenia, wszyscy uczestnicy pokonali swoje ograniczenia, przezwyciężyli lęki, a co najważniejsze udowodnili sobie samym, że niemożliwe nie istnieje.

son

Był to pierwszy wyjazd trekkingowy organizowany przez KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego dla studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami. Już niedługo kolejne informacje odnośnie sportowych sukcesów Sekcji Sportu Osób Niepełnosprawnych.