VI Integracyjny Turniej UZ Boccia Cup rozpoczął Bachanalia 2018

azs-uz-logo-50x50W poniedziałek, 21 maja w hali przy ul. Prof. Szafrana 6 odbył się VI Integracyjny Turniej UZ BOCCIA CUP 2018, w którym wzięło udział 46 zawodników z 16 drużyn. Patronat honorowy nad imprezą objął Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski.

boccia

Organizatorem imprezy była sekcja sportu osób niepełnosprawnych - boccia w KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego z trenerem Martą Dalecką na czele, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ, oraz studenci I roku II stopnia kierunku Wychowanie Fizyczne WLiNoZ. Celem imprezy była integracja pełnosprawnych i niepełnosprawnych studentów UZ z niepełnosprawnymi zawodnikami różnych klubów, stowarzyszeń i warsztatów oraz propagowanie paraolimpijskiej gry boccia. Zawody rozgrywane były w 4 grupach bez podziału na wiek, płeć i niepełnosprawność zawodników, systemem "każdy z każdym".

Do dalszego etapu rozgrywek zakwalifikowały się I-sze miejsca z 4 grup, które zagrały między sobą pojedynki. Mecze półfinałowe i finałowe były niesamowicie emocjonujące i trzymające w napięciu do ostatniej piłki.

Ostatecznie finałowa czwórka przedstawiała się następująco:

I miejsce - IKS Zieloni
II miejsce - UZ 4
III miejsce - UZ 7
IV miejsce - ZSS 1

Zwycięskie 4 miejsca otrzymały okolicznościowe puchary. Każdy z uczestników dostał pamiątkowy upominek oraz medal. Natomiast wszystkim drużynom wręczone zostały dyplomy uczestnictwa. Po turnieju sportowcy zostali zaproszeni na poczęstunek do Pizzerii DaGrasso.