W naszym Klubie Capoeira żyje i wciąż się rozwija! Poczdam & Brazylia

50W ostatnich dniach sekcja Capoeiry doświadczyła wielu ciekawych przygód i wrażeń. Członkowie z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Przeczytajcie poniżej, co działo się w szeregach sekcji.

Capoeira

Event Capoeira w Poczdamie

W dniach 18-20 listopada w Poczdamie odbył się event Capoeira naszej grupy. Wydarzenie to było zorganizowane przez instruktora tamtejszej sekcji i przybyło na nie ponad stu adeptów tej sztuki walki. W planie eventu były mistrzostwa oraz ceremonia nadania nowych stopni. Ze względu na wysoką rangę imprezy przybyło prawie dwudziestu nauczycieli Capoeira z całej Europy. Członkowie naszej sekcji jak zwykle pokazali się z dobrej strony i otrzymali pochwały za wysoki poziom techniczny.

Wizyta nauczyciela Capoeira z Brazylii

Na zaproszenie prowadzącego zielonogórską sekcję AZS Marka Janiaka przyjechał do Zielonej Góry Alex Oliveira, który jest Brazylijczykiem uczącym Capoeira w siedzibie naszej grupy w Brazylii - Belo Horizonte. Przebywał on w naszym mieście przez tydzień, aby trenować razem z grupą. Podsumowaniem przyjazdu były weekendowe warsztaty, dzięki którym mógł każdemu przekazać swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z Capoeira. Jego pobyt tutaj, pozwolił naładować baterie i na pewno zmotywował do dalszych treningów.

Zobacz koniecznie więcej zdjęć z tych wydarzeń