Marek Szulgo i Renata Schodnik Akademickimi Wicemistrzami Europy!

azs-uz-logo-50x5011 listopada w Kaliszu rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w Tańcu Towarzyskim. Uniwersytet Zielonogórski reprezentowali między innymi Marek Szulgo (student Pedagogiki) i Renata Schodnik (studentka Zarządzania), którzy ukończyli mistrzostwa na trzecim miejscu. Na dodatek nasza para wystartowała w Akademickich Mistrzostwach Europy w Bratysławie gdzie wywalczyła tytuł wicemistrzowski!

bratyslawa1

Mistrzostwa w Kaliszu zostały przeprowadzone pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza - dr inż. Janusza Pęcherza i J.M. Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu - prof. zw. dr inż. Jana Chajdy.W turnieju uczestniczyły 22 pary z całej Polski.

7. Kostrzewa Paweł, Lewandowska Martyna-Warszawa

Na 8 miejscu zaraz za finałem znalazła się para z Zielonej Góry Mikołaj Balcerzak, Dominika Nowak (Mikołaj jest studentem 2 rok UZ na kierunku Informatyka i Ekonometria).

kalisz

kalisz3

Pierwsze trzy pary dostały nominacje na AME w Bratysławie, które rozegrano 24 listopada. Podstawowym warunkiem uczestnictwa na turnieju był fakt, że oboje partnerów musiało być studentami. W przypadku par z 1 i 2 miejsca na AMP tak nie było i dlatego do Bratysławy pojechała para zielonogórska. Było to dla nas korzystne, ponieważ polski taniec akademicki stoi na bardzo wysokim poziomie i udało się nam zostać Akademickimi Wicemistrzami Europy ? powiedziała zadowolona Renata Schodnik.