Złoto w Pucharze AZS w Zapasach!

azs-uz-90x901 czerwca w Warszawie odbył się Puchar AZS w Zapasach. Uniwersytet Zielonogórski reprezentowała Oliwia Charchalis, studentka II roku Wychowania Fizycznego na Wydziale Nauk Biologicznych, która zdobyła złoty medal w kat. do 53 kg!

445777403 962093069258887 9036730031878656626 n

Przygoda Oliwii z zapasami zaczęła się 10 lat temu, kiedy to nauczyciel w-f, który prowadził treningi, dostrzegł w niej potencjał na lekcji wychowania fizycznego i zaprosił na trening zapaśniczy. Bardzo spodobał jej się sposób prowadzenia treningów jak i sama dyscyplina, a dodatkowo szybko się w niej odnalazła i została w niej aż do tej pory. Na co dzień trenuje z Iwoną Matkowską, Polską Olimpijką, która reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro. Dla Oliwii jest bardzo dużą inspiracją.

- Moje przygotowania do Pucharu AZS polegały na korekcie błędów z tego sezonu, podczas moich walk, wraz z trenerką skupiałyśmy się, aby wyeliminować te błędy, i podszlifować moją technikę. Zawsze najtrudniejszym momentem dla mnie podczas walki jest wyjście na matę, strasznie się wtedy stresuje. Gdy jednak wyjdę już na środek maty i złapię pierwszy kontakt z przeciwniczką, cały stres ze mnie ,,schodzi'' i  staram się walkę ułożyć pod siebie.- komentuje Charchalis.

Największym wsparciem młodej zapaśniczki jest trenerka wraz z przyjaciółmi. Może zawsze na nich polegać i to dzięki nim nie poddaje i stara  podnosić swój poziom sportowy coraz wyżej. Największym celem Oliwii na następny sezon jest zdobycie mistrzostwa Polski oraz wyjazd na Mistrzostwa Europy i Świata.

Gratulujemy!

Dodatkowe informacje