Victoria Wałbrzych vs. KU AZS UZ Zielona Góra (zapowiedź)

logo_azsvictoria-walbrzych-50x50W nadchodzącą niedzielę, w ramach 3. kolejki II ligi siatkarzy, AZS UZ Zielona Góra zmierzy się na wyjeździe z Victorią Wałbrzych, liderem naszej grupy i jednocześnie aspirantem do awansu na zaplecze Plusligi.

Kolejny ciekawy zespół na drodze zielonogórskich akademików. Po nowo tworzącej się, aczkolwiek potrafiącej zaskoczyć drużynie z Nowej Soli oraz po głogowianach, którzy w swoich szeregach posiadają zawodników z interesującą przeszłością, przyszedł czas na prawdziwą II-ligową petardę. Siatkarze, trener oraz działacze Victorii Wałbrzych nie kryli w przedsezonowych wypowiedziach, że interesuje ich awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Do zespołu dołączyło kilku I-ligowców m.in. mierzący 205 cm wzrostu atakujący Łukasz Karpiewski, który broniąc barw Stali Nysa w sezonie 2011/2012 sięgnął po mistrzostwo zaplecza ekstraklasy. Ważnymi ogniwami wałbrzyszan są również: środkowy Arkadiusz Olczyk (KS Milicz), rozgrywający Jakub Paszek (KS Milicz) oraz przyjmujący Igor Kozłowski (Camper Wyszków). W trakcie okresu przygotowawczego siatkarze Victorii rozegrali 9 spotkań, ogrywając takie zespoły jak MOS Wola Warszawa, VC Drezno czy Bielawianka Bielawa. W lidze mają już 2 wyjazdowe zwycięstwa za sobą i z bilansem setów 6:0 zajmują 1. miejsce w grupie.

alt

Tomasz Paluch wraz ze swoją ekipą jadą przede wszystkim powalczyć do Wałbrzych. Wiemy, że w niedzielnym spotkaniu nie wystąpi Przemysł Kępski, który boryka się z kontuzją nogi oraz Mikołaj Mariaskin. Zatem zielonogórzanie jadą na Dolny Śląsk tylko z jednym wartościowym przyjmującym, Piotrem Borkowskim. Niewykluczone, że po przekątnej z popularnym "Borkiem" w wyjściowej szóstce wyjdzie Robert Bitner, nominalny środkowy. Może to narobić sporego chaosu podczas meczu, ale w pogotowiu, gotowi do gry czekają jeszcze młodzieżowcy Seweryn Smętek i Krystian Biczyk. Miejmy więc nadzieję, że przygotowując się w niedzielę wieczorem do pracy czy szkoły będziemy mogli usłyszeć radosne wieści płynące z nowoczesnej hali Aqua-Zdrój.