AZS Zielona Góra - MKS PWSZ Szczypiorno Kalisz 25:38 (relacja)

logo-azs-zielona-gora-noweKalisz-LogoWicelider nie do ugryzienia. Piłkarze ręczni AZS Zielona Góra nie zdołali przeciwstawić się drużynie MKS PWSZ Szczypiorno Kalisz i przegrali 25:38 (13:18). Najwięcej bramek dla miejscowych zdobył Cyprian Kociszewski (9 goli).

2012-02-04-azs-zielona-gora-vs-szczypiorno-kalisz-4048 20120205 1244545311

Pomimo gorącego dopingu w hali przy ul. Szafrana niewielu wierzyło, że akademicy są w stanie zrewanżować się za wysoką porażkę (44:26) z pierwszej rundy i pokonać pretendenta do awansu, PWSZ Szczypiorno Kalisz. Jedynie ogromny łud szczęścia po stronie AZS-u lub bardzo słaba dyspozycja gości mogły sprawić, że dziś podopieczni Marka KSiążkiewicza mogliby cieszyć się ze zdobycia dwóch ligowych punktów. Niestety, tak się nie stało, chociaż w pierwszych 15 minutach obie drużyny walczyły jak równy z równym.

Pierwsze dwie bramki dla gości, punkt za punkt, trzy trafienia akademików i AZS wychodzi na prowadzenie 4:3. Kalisz remisuje, Cyprian Kociszewski rzuca na 5:4, ale to ostatnie prowadzenie gospodarzy w tym spotkaniu. Jedynie do 15 minuty spotkania akademicy są w stanie utrzymać się do rywala na "odległość" jednego oczka (7:8). Kolejne minuty to już dominacja kaliszan. Rzucając pod rząd 5 bramek odskakują na pięć i taką przewagę utrzymują do końca pierwszej połowy (13:18).

Początek drugiej połowy bez zmian. Trafienie Piotrka KSiążkiewicza tylko podrażnia gości, a Ci odpowiadają cztera skutecznymi rzutami i w 35 minucie prowadzą już ośmioma bramkami (14:22). Akademicy w ciągu trzech minut trafiają tylko dwa razy (Kociszewski i Nogajewski), a Kalisz bombarduje bramkę zielonogórzan pięciokrotnie, w tym raz z karnego. Sytuacja na boisku nie zmienia się. Goście sukcesywnie powiększa przewagę, a AZS wiedząc, że nie odmienią już losów spotkania zaczynają grać - ku uciesze zgromadzonych kibiców - "radosną" piłkę ręczną.

Zielonogórzanie ostatecznie przegrywają 25:38, a najwięcej punktów dla drużyny - 9, zdobywa Cyprian Kociszewski. Dla Szczypiorna Kalisz najwięcej, po 8 bramek rzucili: Konrad Krupa, Michał Krygowski i Arkadiusz Galewski.