Obrona zaczyna funkcjonować. AZS vs. Pogoń Oleśnica 41:31

logo KU AZS UZ Zielona GóraAZS-vs-Pogon-Olesnica-5368W sobotę, 22 września odbył się mecz 2. kolejki II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Zielonogórscy szczypiorniści pokonali na własnym parkiecie ekipę z Oleśnicy 41:31 (24:16).

Wynik spotknia otworzył Cyprian Kociszewski, a zaraz po nim bramkę zdobył zawodnik MKS-u oznaczony nr 13. - Łukasz Piwnicki. Był to ostatni, zanotowany remis w tym spotkaniu. Z minuty na minutę podopieczni Marka Książkiewicza powiększali swoją przewagę nad przeciwnikiem. Już 7 minut po rozpoczęciu pojedynku gospodarze prowadzili 6:1. Przez kolejne 5 minut goście próbowali zniwelować przewagę zielonogórzan. Gospodarze szybko odwiedli "Pogoń" od tego pomysłu zdobywając 4 bramki z rzędu. Gdy na tablicy widniał wynik 13:6 na korzyść AZS-u, Grzegorz Woś (trener MKS Pogoń Oleśnica) poprosił o przerwę na żądanie.

Minutowa pauza nie pomogła na długo. W 21. minucie znów "rozbudziła się" zielonogórska machina. Po celnych trafieniach: Karola Wojtasa, Macieja Orlińskiego, Piotra Książkiewicza oraz Michała Skrzypka drużyna z Winnego grodu miała już w swoim dorobku 19 zdobyczy. Trener Marek Książkiewicz widząc taki przebieg wydarzeń postanowił "wymienić" całą siódemkę, dając szansę młodszym zawodnikom. Gospodarze schodzili na przerwę w dobrym nastroju, bowiem po 30. minutach gry prowadzili 24:16.

Druga odsłona spotkania "uregulowała" grę obu zespołów. W tej części nie padały już bramki seriami. Przez resztę meczu przewaga AZS-u oscylowała pomiędzy 8 a 11 bramkami. W końcowym rezultacie podopieczni Marka Książkiewicza zwyciężyli 41:31.

"Chciałbym, żeby cofnął się czas i żebyśmy zagrali takim mecz w Kościanie." - mówi szkoleniowiec gospodarzy, Marek Książkiewicz

Kacper Urbańczak zapewnia, że zawodnicy AZS-u będą walczyć w każdym meczu:

"U nas zabrakło walki" - podsumowuje po meczu trener gości: Grzegorz Woś

"Było słabo w obronie, w ataku bez pomysłu" - mówi zawodnik z MKS-u: Piotr Jagodziński