Porażka w słabym stylu. Ostrovia wywozi punkty z Zielonej Góry

azs-uz-logo-50x50"Tak w piłkę ręczną grać nie można. To był najsłabszy mecz w naszym wykonaniu" - komentował na gorąco trener akademików Ireneusz Łuczak. W sobotę szczypiorniści PKM Zachód AZS UZ ulegli Ostrovii 22:25 (10:11).

BW

Trudno nie zgodzić się ze słowami zielonogórskiego szkoleniowca. Od pierwszych minut spotkanie układało się po myśli przyjezdnych. Przyzwoicie funkcjonująca obrona gospodarzy nie była jednak w stanie ukoić smutnego widoku w ataku. Piłki wyrzucone w aut, brak decyzji rzutowych i niekończenie akcji skutkowały stratami, które Ostrovia skrzętnie wykorzystywała. Choć było wiele okazji do wyjścia na prowadzenie, pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 11:10.

SG

Zgodnie ze zwyczajem, druga odsłona miała przynieść lepszą grę biało-zielonych. Niestety to tylko złudzenia. Ostatnie dwadzieścia minut gry udowodniło, że w tym dniu na zwycięstwo zasłużyła KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Z syreną końcową tablica świetlna wskazała wynik 22:25.

"Boli to, że to był zespół do pokonania. Nie wiem co w nas wstąpiło. Ilość błędów w tym meczu było zatrważająca" - podsumował bramkarz PKM Zachód AZS UZ - Marek Kwiatkowski.