Ostatni mecz niepoprawnym zakończeniem całego sezonu (foto)

azs-uz-logo-50x50Wysokim niepowodzeniem zakończyło się ostatnie spotkanie pierwszoligowych szczypiornistów KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. MKS Wieluń pewnie i zasłużenie pokonał przetrzebiony kontuzjami zespół akademików 35:24.

PR

Zielonogórzanie od samego początku nie potrafili powstrzymać rozpędzonych wielunian. Ekipa gości nie zakładała możliwości przegranej, co skrzętnie udowadniała od pierwszych minut. Podopiecznych Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego stać było zaledwie na wyrównaną walkę przez 15 minut. Później MKS wysoko odjechał i było już po meczu.

Przewaga gości rosła, a AZS UZ nie był w stanie dorównać wypełnionej po brzegi ławce przyjezdnych. To spotkanie dobitnie pokazało skalę problemu, z jakim zmagali się biało-zieloni. Od pierwszego pojedynku zielonogórzan trapiły kontuzje i choroby, ale stan jaki objęły w ostatnim tygodniu przekroczył wszelkie granice. W ostatnim meczu nie mogło zagrać aż 35% składu.

Lubuszanie od wielu tygodni zmuszeni byli do treningów w niepełnym gronie. Absencja doświadczonych graczy nie ułatwiała zadania pierwszoligowym "żółtodziobom". Ciężar walki o utrzymanie został jednak dźwignięty i dwa najważniejsze mecze wyjazdowe (Świdnica, Zawadzkie) zostały wygrane. "Kropkę nad i" żacy UZ postawili tydzień później, pokonując przed własną publicznością wicelidera z Leszna. Od tego momentu było już pewne! I liga zostaje w Winnym Grodzie!

PR

Skład AZS UZ w sezonie 2018/2019:

Zawodnicy: CHAŁUPKA Tyberiusz, FRANASZEK Adrian, GADAJ Piotr, GOŁĘBIOWSKI Szymon, GÓRAL Robert, HADY Maciej, JARSZAK Maciej, JASIŃSKI Jędrzej, KIERSNOWSKI Kacper, KOCISZEWSKI Cyprian, KULIŃSKI Hubert, MACHALICA Kacper, MIESZKIAN Daniel, NALEŻYTY Maciej, PAWLISZ Michał, SZARŁOWICZ Adam, TARASIUK Michał, WIECZOREK Marek, WIĘDŁOCHA Bartosz, WYSOCKI Michał

Sztab Szkoleniowy: ŁUCZAK Ireneusz (I Trener), JACYKOWSKI Łukasz (II Trener), POHL Maciej (Fizjoterapeuta), PIECHOWIAK Dawid (kierownik)

Rada Sekcji: OLENDER Piotr, NOWAKOWSKI Grzegorz, GRZEGORCZYN Józef