Ireneusz Łuczak: "Najważniejsze, że to wytrzymaliśmy" (wynik)

azs-uz-logo-50x50Pierwsze założenie zrealizowane! Zielonogórzanie zwyciężają na inaugurację, pokonując Forzę Wrocław 31:28. Dolnośląscy rywale postawili trudne warunki, stąd zwycięstwo bardzo cieszy. 

20180922 223755 1

Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich sekund. W końcowych minutach to zielonogórzanie utrzymali większy spokój i zarobili upragnione punkty. Triumf biało-zielonych został okupiony kontuzją bramkarza Marka Wieczorka. Zielonogórski goalkeeper przechodzi teraz badania w szpitalu. Trzymamy kciuki i liczymy na szybki powrót do zdrowia.

Trener akademików Ireneusz Łuczak mimo pewnych uwag, był zadowolony z postawy swojego zespołu. Tak wypowiadał się na gorąco dla Akademickiego Radia Index:
"Mieliśmy problem ze skutecznością. Z czystych pozycji nie rzucaliśmy bramek, a z kolei oni rzucali, piłki odbite trafiały do nich i też trafiali. Najważniejsze, że wytrzymaliśmy to, pokazaliśmy, że jesteśmy już zespołem doświadczonym. Cały czas mecz był na styku, ale pod koniec to my kontrolowaliśmy przebieg sytuacji i czuliśmy się pewnie na boisku, chłopaki realizowali to co mówiliśmy w trakcie przerw i z tego trzeba się cieszyć. 

Bramki dla KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zdobywali:
Szarłowicz Adam 7, Kuliński Hubert 5, Mieszkian Daniel 5, Jasiński Jędrzej 4, Kociszewski Cyprian 3, Więdłocha Bartosz 3, Kiersnowski Kacper 2, Chałupka Tyberiusz 1, Gadaj Piotr 1

Rzucający w Forzy Wrocław:
Burzyński Piotr 5, Herudziński Kamil 4, Kuczyński Jakub 4, Borzymowski Marcin 3, Palica Łukasz 3, Wiewiórski Michał 3, Borszowski Przemysław 2, Urbańczak Kacper 2, Lewalski Piotr 1, Massopust Piotr 1

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - KS Forza Wrocław 31:28 (13:13)